• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Palikti savo automobilį kai kuriuose Lietuvos miestuose vairuotojams gali tapti pavojinga, mat policijos atstovai pastebi suaktyvėjusius vagišius. Pareigūnai taip pat įvardija, kurios automobilių markės ir modeliai nuo vagių nukenčia labiausiai.

Palikti savo automobilį kai kuriuose Lietuvos miestuose vairuotojams gali tapti pavojinga, mat policijos atstovai pastebi suaktyvėjusius vagišius. Pareigūnai taip pat įvardija, kurios automobilių markės ir modeliai nuo vagių nukenčia labiausiai.

REKLAMA

Kiekvieną dieną siunčiamose Policijos departamento suvestinėse galima pastebėti, kad automobilių savininkai didmiesčiuose siaučiančių ilgapirščių patiria nuostolius.

Štai prieš savaitę, apie 7 val. 30 min., Vilniuje, J. Franko g., pastebėta, kad buvo išpjautas ir pavogtas automobilio „Lexus RX400H“ katalizatorius, o vėliau paaiškėjo, kad nuostolis siekė net 1,5 tūkst. eurų. 

Tokio tipo vagysčių skaičius pasipylė ir vėliau – gegužės 17 d. iš dviejų „Toyota Prius“ automobilių vagys taip pat išpjovė katalizatorius, o bendras patirtas nuostolis siekė 2 tūkst. eurų.

REKLAMA
REKLAMA

Kodėl išpjaunami katalizatoriai?

Vilniaus apskrities policijos atstovas Tomas Bražėnas pasakoja, kad minėtų vagysčių skaičius, palyginus su praėjusių metų atitinkamu laikotarpiu, yra labai panašus, tačiau dabar pastebimas jų suaktyvėjimas.

REKLAMA

„Automobilių katalizatorių vagystės registruojamos kaip automobilių detalių neteisėtas pasisavinimas. Vilniaus mieste 2022 m. sausio-gegužės mėnesiais buvo gauti 185 pranešimai apie automobilių dalių vagystes, iš jų – 116 buvo susiję apie galimai pavogtus katalizatorius, o 2021 m. tuo pačiu laiku buvo registruota 180 pranešimų.

Pastebime, kad registruotų neteisėtų veikų skaičius yra labai panašus, tačiau paros įvykių suvestinėse pastaruoju metu matome padidėjusį būtent katalizatorių vagysčių skaičių“, – pripažino policijos atstovas.

REKLAMA
REKLAMA

T. Bražėnas paaiškina, kad ilgapirščiai vėliau pavogtus katalizatorius gali panaudoti skirtingais tikslais, o dažniausiai nuo vagių sostinėje nukenčiančios automobilių markės yra „Lexus“, „Toyota Prius“ ir Volvo“. 

„Pavogtos automobilių dalys – katalizatoriai – gali būti realizuojami skirtingai. Detalės gali būti parduotos supirkėjams, internetiniuose skelbimų portaluose arba būti išvežamos į užsienį, panaudotos autoservisuose įdedant katalizatorius į kitus automobilius. Visgi realizacijos vietos nuolat nėra stebimos. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Nepaisant to, dažniausiai matome, kad katalizatoriai būna pavogti iš „Lexus“, „Toyota Prius“, „Volvo“ markės automobilių", – sakė pašnekovas.

Policijos atstovas taip pat paaiškina, dėl kokių priežasčių ilgapirščiai dažniausiai taikosi į katalizatorius.

„Pareigūnai mano, kad šių automobilių pasirinkimą lemia būtent katalizatoriuose esantis didesnis kiekis brangiųjų metalų.

Atsakyti, kodėl tokių vagysčių skaičius padidėjo, negalima, nes tai gali lemti ir bendra ekonominė situacija, ir noras nelegaliu būdu užsidirbti“, – svarstė T. Bražėnas. 

REKLAMA

Kaune dažniau pasisavinamos automobilių multimedijos

Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato atstovai pasakojo, kad Kaune ilgapirščiai iš automobilių dažniau pasisavina multimedijos įrenginius. 

„Šių metų sausio-balandžio mėnesiais vagysčių automobilių autodalių tendencijos išlieka tokios pačios, kaip ir praėjusiais metais. Dažniausiai (56 įvykiai) automobilių savininkai po vagystės pasigedo multimedijos – 41 multimedija pavogta iš BMW, 9 iš VW automobilių ir kitų markių automobilių“, – teigė Kauno policijos atstovai.

REKLAMA

Nepaisant to, kad daugiausiai Kaune vagys žvalgosi į multimedijos įrenginius, išpjautų katalizatorių skaičius yra antras pagal dažnumą fiksuojamas nusikaltimas. Teigiama, kad vien per balandžio mėnesį buvo nustatytos net 8 katalizatorių vagystės.

„Kauno apskrityje fiksuota 30 katalizatorių vagysčių, daugiausiai iš „Lexus“ automobilių –  užfiksuota 13 tokių atvejų. Dar 9 katalizatorių vagystės nustatytos iš „Toyota“, 2 iš „Ford“ ir kitų markių transporto priemonių

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Balandžio mėnesį užfiksuotos aštuonios katalizatorių vagystės – 3 katalizatoriai pavogti iš „Lexus“, 3 iš „Toyota“, dar 2 iš „Ford“ markės automobilių. Taip pat per šių metų sausio-balandžio mėnesius užfiksuota 20 vagysčių, kurių metu buvo pavogti automobilių žibintai“, – pasakojo pareigūnai.

Tuo metu Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Komunikacijos poskyrio vedėja Andromeda Grauslienė pasakoja, kad uostamiestyje ilgapirščiai katalizatorius išpjauna ne taip dažnai, tačiau fiksuojamos kitų transporto priemonių detalių vagystės.

REKLAMA

„Pasak Klaipėdos miesto pareigūnų, vagysčių, per kurias išpjaunami transporto priemonių katalizatoriai, uostamiestyje nėra itin daug, dažniau fiksuojamos automobilių vairų, priekinių žibintų, multimedijos, kitų brangių, gana lengvai nuimamų ir galimai paklausą nelegalioje rinkoje turinčių detalių vagystės.

Dažniau ilgapirščių taikiniu tampa naujesni BMW, „Volvo“, „Mercedes“ markių automobiliai. Konkrečių detalių iš transporto priemonių vagystės vykdomos ne tik pajūryje, bet ir visoje šalyje“, – kalbėjo A. Grauslienė.

REKLAMA

Šiauliuose tendencija pasikeitė

Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato vedėjas Artūras Šliavas antrina, kad dažniausiai ilgapirščiai, norėdami nugvelgbti katalizatorius, taikosi į „Toyota“ ir „Lexus“ markės automobilius, tačiau, pasak policijos atstovo, šiemet situacija kitokia nei pernai.

„Šiaulių apskrityje šiemet fiksuota tik 1 katalizatoriaus vagystė, kai tuo metu pernai buvo net 21. <...> Dažniausiai vagiama yra dėl to, kad katalizatoriai turi brangiųjų metalų“, – kalbėjo A. Šliavas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Nors Panevėžyje katalizatorių vagysčių fiksuojama ne taip dažnai, tačiau ilgapirščiai nusitaikė į BMW markės automobilius, iš kurių pasisavina kitas brangias detales.

„Kalbant apie katalizatorių vagystes Panevėžio apskrityje, šį pusmetį nepastebime išaugusių tokių nusikaltimų skaičiaus. Katalizatoriai dažniausiai vagiami iš „Toyota“ markės automobilių. Šį pusmetį buvo padažnėjusios vagystės iš BMW transporto priemonių“, – sakė Panevėžio policijos atstovas Tadas Martinaitis.

REKLAMA

Štai visai neseniai Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos Nusikaltimų nuosavybei tyrimo valdybos pareigūnai sulaikė asmenį, kuris įtariamas vagystėmis būtent iš BMW markės automobilių. Sulaikytas asmuo - policijai žinomas panevėžietis (g. 1996 m.). Jam pareikšti įtarimai dėl įvykdytų vagysčių iš 12-os BMW markės automobilių.

Didžioji dalis nusikaltimų, pasak Panevėžio policijos atstovų, buvo įvykdytos šiais metais, o už tokio pobūdžio nusikalstamas veikas gresia laisvės atėmimas iki šešerių metų.

REKLAMA

Patarė, kaip turėtų elgtis gyventojai

Klaipėdos polcijos atstovė A. Grauslienė gyventojams taip pat patarė neužmiršti atidžiau rūpintis savo automobiliais. 

„Automobilius nakčiai patariama statyti rakinamame garaže, saugomoje aikštelėje arba gerai apšviestame kiemo plote, arčiau savo gyvenamosios vietos langų. Visada reikalinga patikrinti, ar transporto priemonė yra užrakinta, uždaryti automobilio langai ir stoglangis.

REKLAMA
REKLAMA

Net statant automobilį savo garaže, negalima spynelėje palikti užvedimo raktelių. Būtina įjungi apsauginę signalizaciją, esant galimybei įsigyti ir naudoti papildomas apsaugos priemones“, – kalbėjo pašnekovė.

Jeigu nusikaltimas buvo įvykdytas, gyventojams policija rekomenduoja jokiu būdu neliesti apvogto ar apgadinto automobilio, jame esančių daiktų, sėsti į vidų tam, kad būtų išsaugoti nusikaltėlių palikti įkalčiai. Vėliau svarbu nedelsiant apie įvykį pranešti policijai paskambinus bendrosios pagalbos telefono numeriu 112.

Uždrausti supirkinėti katalizatorius arba registruoti pardavėjus ? Kol tik tokios bausmės , kokios yra dabar už vagystes bus , tol vagys siautės !
Šiauliuose policija dirba. O Vilniuje mentai tik provokuoja vairuotojus. O vagysčių daugės. Daug vagių iš Ukrainos suvažiavo, vargšų pabėgėlių. Va jūsų brolius ir įdarbina.
buduliams vel aukso amzius bausmes juokingos griztam vel 30 metu atgal
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų