• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Buvusių sovietinio bloko šalių ekspertas Vladimiras Socoras, skaitydamas pranešimą Vilniuje vykstančiame Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) ekspertų susitikime, teigė, jog energetiniu saugumu turinti rūpintis organizacija per daug pataikauja Rusijai.

REKLAMA
REKLAMA

„ESBO net savo struktūra yra sutverta dirbti taip, kad negali net pasisakyti neatsižvelgdama į Rusijos interesus, ką jau kalbėti apie veiksmus“, - Balsas.lt sakė V.Socoras.

REKLAMA

Renginyje, skirtame įvertinti ESBO indėlį į energetinį saugumą pasisakęs analitikas kėlė tokius klausimus, ar ESBO apskritai pajėgi prisidėti prie energetinio saugumo Europoje, ir, ar galėtų padėti sumažinti Centrinės ir Rytų Europos šalių priklausomybę nuo Rusijos.

„Ar gali ESBO išspręsti energetikos šaltinių diversifikacijos problemas, kai ji savo sprendimus derina su Rusijoje priimtais dokumentais?" - klausė ekspertas.

REKLAMA
REKLAMA

„Kitas klausimas yra apie Rusijos dujotekių projektus. Jie sukurti taip, kad užkirstų kelią importuojančioms šalims diversifikuoti dujų tiekimo šaltinius,“ - sakė V. Socoras. Kaip pavyzdį jis pateikė „Soth Stream“ projektą, kuris, anot jo, yra akivaizdžiai sukurtas tam, kad suvaržytų „Nabucco“ dujotekio veiklą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Eksperto pareiškimai sukėlė daug diskusijų tarp konferencijos dalyvių, ypač jam prieštaravo Rusijos delegacijos atstovai:

„Mums labai malonu, kad tiek dėmesio skyrėte Rusijai, tačiau jūsų pasisakyme yra netikslumų - teigė Rusijos energetikos ministerijos atstovas Teodoras Štilkindas, - „South Stream“, kad ir kaip jūs į jį bežiūrėtumėte, pastatytas ne tam, kad trukdytų „Nabucco“ - apie tai Rusijos, „Gazprom“ atstovai jau kalbėjo ne viename tarptautiniame susitikime ir Didžiojo aštuntuko susitikimuose.“

Balsas.lt primena, kad nuo kitų metu ESBO pirmininkaus Lietuva.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų