• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Siekdamos įgyvendinti savo tikslus ir programas ministerijos turi veikti efektyviai ir turimas lėšas panaudoti prioritetinėms sritims, teigia finansų ministras Vilius Šapoka.

Siekdamos įgyvendinti savo tikslus ir programas ministerijos turi veikti efektyviai ir turimas lėšas panaudoti prioritetinėms sritims, teigia finansų ministras Vilius Šapoka.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kalbėdamas apie tai, kad kultūros ministrė nesiruošia leisti apkarpyti ministerijos biudžeto dėl „pokyčių krepšelio“, V. Šapoka pabrėžė, kad veikdamos efektyviai, ministerijos gali įgyvendinti keliamus tikslus be papildomo finansavimo.

REKLAMA

„Ministerijos tiek įdėjo, tiek svarbiausiems darbams iš to krepšelio gavo, tai šiuo atveju kalbėti, net ir tose srityse, kur finansavimas nesikeičia, tai nereiškia, kad nebus galima padaryti svarbiausių darbų, nes kiekviena ministerija turi vidinių rezervų, kad nukreiptų juos svarbiausiems darbams“, - Žinių radijui ketvirtadienį sakė V. Šapoka.

REKLAMA
REKLAMA

Anot jo, neefektyvumo pavyzdžiu galėtų būti tai, kad ministerijos valdo daug nereikalingo nekilnojamojo turto, kurio išlaikymas brangiai kainuoja.

„Aš manau, kad kiekviena ministerija turi ieškoti efektyvumo šaltinių. Vienas pavyzdžių, visai neseniai paskelbėme, kaip valstybės institucijos valdo nekilnojamąjį turtą, akivaizdu, jog daugelis ministerijų turi perteklinio turto, kurio išlaikymas brangiai kainuoja, turi žmonių, kurie rūpinasi tuo turtu, nors yra sukurti mechanizmai tam, kad būtų galima šioje vietoje“, - tikino ministras.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Anot jo, valstybės institucijos keliais etapais turės nereikalingą nekilnojamąjį turtą perduoti Turto bankui, o jeigu nuspręs, kad visgi nori juo naudotis - nuomotis.

V. Šapoka tikino, kad ministerijos rado, kaip sutaupyti lėšų ir skirti jas programoms, skirtoms su skurdu. Anot jo, iš esmės atsisakyta neefektyvių programų.

REKLAMA

„Aš manau, kad šiuo atveju turėjome labai konstruktyvią diskusiją tiek su kultūros, tiek su kitais ministrais. Kalbant apie pokyčių krepšelį, tos sumos, kurios ištraukiamos iš ministerijos kuruojamų sričių, yra būtent iš tos veiklos, kuri nėra efektyvi. Ką turiu omenyje - kiekviena ministerija turi eilę projektų, kur gali optimizuoti, suefektyvinti veiklą, kur gali veikti efektyviau ir tos lėšos skiriamos kovai su skurdu“, - teigė jis.

REKLAMA

Jau anksčiau Finansų ministerija informavo, kad daugiausiai sutaupyti kitąmet pasiryžusios Finansų ir Žemės ūkio ministerijos – atitinkamai beveik 58 mln. eurų ir 25 mln. eurų. Taip pat kiek daugiau nei 8 mln. turės sutaupyti Teisingumo ministerija, 6 mln. eurų – Ūkio ministerija. Energetikos bei Vidaus reikalų ministerijos turės sutaupyti po 1 mln. eurų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Švietimo ir mokslo, Kultūros bei Užsienio reikalų ministerijoms kitąmet finansavimas nemažės. Socialinės apsaugos ir darbo bei Krašto apsaugos ministerijoms finansavimas augs atitinkamai 216 mln. ir 149 mln. eurų.

Vadinamasis „pokyčių krepšelis“ – tai Vyriausybės prioritetiniams darbams ir anksčiau įstatymais prisiimtiems įsipareigojimams vykdyti reikalingos lėšos. Iš viso kitąmet jis sieks 617,5 mln. eurų, kurių didžiąją dalį sudarys šiemet ministerijų baigiamų vykdyti programų, priemonių ir investicinių projektų lėšos, kitos ministerijų veiklos efektyvumo didinimo priemonės, taip pat lėšos iš numatomo 2018 metų pajamų prieaugio.

Galutinis Vyriausybės siūlomas valstybės biudžeto projektas Seimui bus teikiamas ne vėliau kaip šių metų spalio 17 dieną.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų