Jis žada pateikti teisės aktus, kuriuos priėmus, kasmet vieneriais metais būtų didinamas legalų amžių, nuo kurio Anglijoje galima įsigyti cigarečių, ir taip kovoti su rūkymu.
Pasak ministro pirmininko, siūlomas teisės aktas reikštų, kad „šiandien 14-mečiui niekada nebus teisėtai parduota cigaretė ir kad jis bei jo karta galės užaugti nerūkantys“.
Jis sakė, kad dėl pakeitimų bus balsuojama parlamente, tačiau tai bus laisvas balsavimas, kaip ir dėl draudimo rūkyti viešose vietose bei amžiaus, nuo kurio leidžiama rūkyti, padidinimo iki 18 metų.
Kalbėdamas metinėje konservatorių partijos konferencijoje R. Sunakas taip pat pažadėjo apriboti ir elektroninių cigarečių prieinamumą, sakydamas, kad „pirmiausia rūpintis nauja karta“.
„Siūlau, kad ateityje rūkymo amžių kasmet didintume vieneriais metais“, – Mančesteryje jis sakė partijos delegatams.
Jis pridūrė: „Žmonės pradeda rūkyti būdami jauni – keturi iš penkių rūkalių pradeda rūkyti sulaukę 20 metų. Vėliau didžioji dauguma bando mesti rūkyti. Tačiau daugeliui jų nepavyksta, nes jie tampa priklausomi ir nori, kad niekada nebūtų pradėję rūkyti. Jei galėtume sustabdyti rūkymo pradžią, tuomet būtume pakeliui į didžiausios išvengiamos mirties ir ligų priežasties mūsų šalyje panaikinimą.“
Skaičiuojama, kad dėl šių planų iki 2075 m. rūkančių žmonių sumažės iki 1,7 mln.
JK nebūtų pirma valstybė pasaulyje, kurioje ilgainiui siekiama visiškai uždrausti rūkymą.
Panašūs planai jau įgyvendinami Naujojoje Zelandijoje ir Australijoje.
Lietuvoje rūkalų prieinamumas ribojamas didinant akcizus ir jų kainą.
Be to, netrukus cigaretės ir rūkalai negalės būti demonstruojami parduotuvių kasose. Jie bus paslėpti ir paduodami tik pirkėjui specialiai paprašius.