• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Po keletą kartų per metus atostogų į Lietuvą linkę atvykti užsienio turistai pramogoms pinigus švaistydavo net negalvodami, tačiau užsieniečiai šalyje dabar linkę išleisti mažiau ir ieško nemokamų kultūrinių pramogų.

REKLAMA
REKLAMA

Antrą kartą nebesišvaisto

Sostinėje sutiktas italas Pjeras teigė Lietuvoje šiais metais besilankantis jau antrą kartą: malonūs žmonės, išpuoselėta gamta ir patrauklios kainos - tai, kas traukia sugrįžti. Italijoje darbo netekęs užsienietis teigia galintis sau leisti atostogauti Lietuvoje, nes tai nesą brangu. Gaunamos bedarbio pašalpos jam pakanka gyventi, tačiau naktiniams klubams ir brangiems kultūriniams renginiams leisti pinigų vyras nelinkęs - renginių esą gausu nemokamų.

REKLAMA

“Lankydamasis bare pinigų anksčiau tiesiog neskaičiuodavau, tačiau netekęs darbo pagalvoju, ką pirkti, ko ne. Lietuvoje viskas keletą kartų pigiau nei Italijoje, tačiau per atostogas apsistojau pas draugus, ne viešbutyje. Taip labiau apsimoka. Dėl valiutų skirtumo gyventi čia ar Italijoje - didelis skirtumas. Iš pašalpos gyvendamas Lietuvoje finansiškai galiu jaustis laisviau, o Italijoje tektų taupyti”, - teigė italas.

REKLAMA
REKLAMA

Brangiai nakvynei pinigų nešvaisto ir sutikta jaunų vaikinų trijulė iš Barselonos (Ispanija) - jie pasirinko pigų viešbutuką, kuriame vienu kambariu tenka dalytis keletui žmonių. Už nakvynę sostinės senamiestyje jaunuoliai moka po 10 eurų (35 litai).

“Taip, Lietuvoje tikrai nebrangu ir netgi pigiau nei Rygoje, nors ten nakvynei pigų kambarį mažame viešbutyje pavyko susirasti už 5 eurus (17.26 litų). Skirtumas iš tiesų nemažas - ten viskas brangiau, bet į Vilnių atvykome ne dėl mažesnių kainų - čia esame pirmą kartą, nes mums įdomu pažinti Baltijos šalis”, - tikino ispanas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Valstybinio turizmo departamento duomenimis, italai vis dažniau atostogoms renkasi Lietuvą. Pagrindinės kryptys, kurias Lietuvoje renkasi italai, yra Vilnius (86 proc. visų turistų), Klaipėda, Palanga (9 proc.) bei Kaunas (4 proc.).

Kokybė be priekaištų

Sostinės naktiniuose klubuose kalbinti užsieniečiai teigė paprastai išleidžiantys apytiksliai po 50 litų, vienos dienos vizitui šalyje skiria apie 50-150 eurų (170-500 litų), tačiau pora sutiktų britų netaupo - per savaitę šalyje ketina išleisti apie 600 eurų (2000 litų). Pasak jų, į Lietuvą vykdami anksčiau išleisdavo daugiau, tačiau kritus svaro kursui ir pasaulinei ekonomikai besiritant į dugną pinigus tenka skaičiuoti atidžiau, nors Lietuvos turizmo kokybe skųstis negalima.

REKLAMA

“Lietuvoje lankomės antrą kartą - čia nebrangu, geros kokybės maistas, šalyje dar neišplito komercinis turizmas, kaip Čekijos sostinėje Prahoje. Tai tikrai pranašumas. Nors mes nebedirbame ir keliaujame iš santaupų, Lietuvoje jų krapštyti tenka nedaug - suvenyrui, bilietui į muziejų ar vakarienei restorane pakanka 100 litų”, - sakė londonietė Helena. Kaip vieną iš pranašumų užsienietė įvardijo patogų atvykimą į šalį.

REKLAMA

Dėl Lietuvos oro linijų bendrovės “flyLAL” bankroto netekus galimybės patogiai atvykti į Lietuvą, ieškoma naujų ekonomiškų būdų keliauti. 31 asmens Vokietijos turistų grupė iš Frankfurto su pigių skrydžių aviakompanija “Ryanair” buvo atvykusi pirmos bandomosios kelionės po Lietuvą. Svečiai aplankė sostinę Vilnių, Kauną, Šiaulius, Klaipėdą ir Nidą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pasak Ūkio ministerijos komercijos atašė Vokietijoje Liutauro Labanausko, vokiečiai jau seniai yra pamėgę Lietuvą kaip puikią šalį poilsiui, šis Vokietijos turistų grupės apsilankymas tik įrodo, kad ekonomiškai galima keliauti ir dabar. Jo teigimu, kokybė, kurią gavo atvykę turistai, sumokėję kiek daugiau nei 500 eurų už 5 dienų kelionę, viršijo visų svečių lūkesčius.

Valstybinio turizmo departamento duomenimis, praėjusiais metais atvykstamasis turizmas Lietuvoje, palyginti su 2007 m., išaugo 7,2 proc. Svečių iš Italijos skaičius liko beveik nepakitęs - sulaukėme 27,1 tūkst. turistų, kurie apsistojo kolektyvinio apgyvendinimo įmonėse. Tačiau Italijos, kaip ir kitų Pietų Europos valstybių, žiniasklaida šiais metais itin daug dėmesio skiria Lietuvai, mūsų šalis patenka į populiariausių turizmo krypčių sąrašų pirmąsias vietas, tad tikėtina, kad atvykstamojo turizmo rodikliai per aktyvų turizmo sezoną išliks nepakitę.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų