• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Lietuvoje iškritus sniegui, vairuotojai privalo nepamiršti pasirūpinti ir savo transporto priemone. Štai, jei nenuvalėte aptataškytų, apsnigtų ar sunkiai įmatomų valstybinių numerių, už tai gali būti skiriama ir bauda.

Lietuvoje iškritus sniegui, vairuotojai privalo nepamiršti pasirūpinti ir savo transporto priemone. Štai, jei nenuvalėte aptataškytų, apsnigtų ar sunkiai įmatomų valstybinių numerių, už tai gali būti skiriama ir bauda.

REKLAMA

Į šalį įžengusi žiemą vairuotojus priverčia prisiminti ir galbūt jau užmirštas taisykles. Pavyzdžiui, pareigą, kad transporto priemonės numeriai būtų įžiūrimi. Kitu atveju gali tekti sulaukti ir pareigūnų dėmesio ar net baudos.

Tiesa, jeigu automobiliu važiuojama nepavydėtinomis eismo sąlygomis, pavyzdžiui, smarkiai sningant, pustant, gali būti daromos išimtys.

Lietuvos kelių policijos tarnybos (LKPT) pareigūnai naujienų portalui tv3.lt yra teigę, kad kiekviena situacija vertinama individualiai, atsižvelgiant į oro sąlygas, sąmoningumo kriterijų.

REKLAMA
REKLAMA

Štai jei pastebima, kad transporto priemonės numerio ženklas neįžiūrimas, policijos pareigūnai prašo vairuotojo jį nusivalyti, tačiau jei snigo prieš savaitę, o numerio ženklas vis dar nenuvalytas, tada galima įžvelgti vairuotojo tyčią ir pritaikyti atsakomybę.

REKLAMA

Administracinių nusižengimų kodekse numatyta, kad transporto priemonių su uždengtais ar kitaip užmaskuotais valstybinio numerio ženklais vairavimas užtraukia baudą vairuotojams nuo 240 iki 340 eurų.

Tiesa, jei transporto priemonės valstybiniai numeriai nematomi tik dėl sniego ar purvo, bauda yra mažesnė – siekia nuo 10 iki 12 eurų.

Vairuotojams taip pat primenama, kad su nenuvalytais numeriais gali nepavykti įvažiuoti į mokamą stovėjimo aikštelę. Tad bet kokiu atveju, prieš pajudant automobiliu, geriau apžiūrėti, ar jų numeriai tikrai matosi.

REKLAMA
REKLAMA

Baudą gali skirti ir aplinkosaugininkai 

Aplinkos apsaugos departamento atstovai įspėja vairuotojus, kad už pažeidimus baudą gali skirti ne tik policijos atstovai, bet ir aplinkosaugos darbuotojai.

Štai jeigu vairuotojai automobilio galimybes išbandys ant užšalusio vandens telkinio ar miško teritorijoje, jiems gali grėsti ir 140 eurų siekianti bauda.

„Neteisėtas važiavimas per žolinę dangą, miško paklotę ar vandens telkinių ledu motorinėmis transporto priemonėmis užtraukia įspėjimą arba baudą iki 140 eurų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kai dėl neteisėto važinėjimo žolinė danga ar miško paklotė būna sužalota ar sunaikinta, toks pažeidimas užtraukia baudą nuo 140 eurų iki 300 eurų“, – teigė Aplinkos apsaugos departamento specialistai.

Yra išimčių 

Visgi ne visai atvejais važiuoti ant užšalusių vandens telkinių gali būti draudžiama, yra taikomos tam tikros išimtys, jeigu:

REKLAMA
  • vykdomi žmonių paieškos ir gelbėjimo darbai, ekstremaliųjų įvykių ir (ar) avarijų padarinių likvidavimo darbai, valstybės sienos ir (ar) krašto apsauga, viešosios tvarkos užtikrinimas, aplinkos apsaugos valstybinė kontrolė ir valstybinė saugomų teritorijų kontrolė, kariniai ir (ar) priešgaisrinių gelbėjimo pajėgų mokymai ir (ar) pratybos, saugomų teritorijų gamtotvarkos, paviršinių vandens telkinių tvarkymo darbai ir būklės tyrimai, inžinerinės infrastruktūros eksploatavimo darbai, kertamos nendrės;
  • organizuojami ir vyksta sporto renginiai ir (arba) sporto pratybos;
  • organizuojama ir vykdoma verslinė žvejyba naudojant motorines transporto priemones, traktorius ir savaeiges mašinas, būtinas tokiai žvejybai organizuoti ir vykdyti;
  • organizuojama ir vykdoma mėgėjų žvejyba naudojant ne kelių transporto priemones žvejų ir įrangos gabenimui į žvejybos vietą ir iš jos.
  • vairuojant žiemos sezonu, vairuotojams patariama atidžiai stebėti kelio dangą ir įvertinti važiavimo greitį. 

Naujienų portalas tv3.lt primena, kad automobiliuose ir jų priekabose, jei yra įrengti stabdžiai, kai automobilio arba priekabos bendroji masė ne didesnė kaip 3,5 t, nuo lapkričio 10 d. iki kovo 31 d. turi būti naudojamos padangos, skirtos važiuoti žiemai. Jos žymimos ženklais „M+S“, „*“ arba užrašu „All seasons“ (visi sezonai).

REKLAMA

Nuo balandžio 10 d. iki spalio 31 d. draudžiama eksploatuoti transporto priemones su dygliuotomis padangomis.

Naudojamų padangų protektoriaus rašto gylis turi būti ne mažesnis kaip:

M1 klasės – 1,6 mm (nuo lapkričio 10 d. iki kovo 31 d. – 3,0 mm).

M2 klasės – 2,0 mm (nuo lapkričio 10 d. iki kovo 31 d. – 3,0 mm).

M3 klasės – 2,0 mm.

Be to, nuo lapkričio 1 d. iki kovo 31 d. su lengvosiomis transporto priemonėmis automagistralėse ir greitkeliuose galima važiuoti ne didesniu kaip 110 km/val. greičiu.

tv3.lt

Pačiam(pačiai) matomai reikia psichiatro pagalbos, jeigu visose srityse, net su politika visiškai nesusijusiose,! kaip kad ir šiuo atveju, visur landsbergiai vaidenasi
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų