Lietuvos kelių policijos tarnybos (LKPT) atstovai teigė, kad iki balandžio 10 d. visi transporto priemonių vairuotojai turi pasikeisti žiemines, dygliuotas padangas į vasarines. Už netinkamą padangų naudojimą dabar jau skiriama didesnė bauda – nuo 50 iki 100 eurų
Tuo metu serviso „Eoltas“ vadovas Rimvydas Vaitekūnas pasakoja, kad padangų keitimo kainos gali skirtis.
„Kaina (už vieno rato montavimą, balansavimą) prasideda nuo 8 eurų ir gali pasiekti 13 eurų“, – kalbėjo jis.
Nors, rodos, servise padangų keitimo procesas yra toks pats, tačiau, pasak serviso vadovo, kainų skirtumai priklauso ne tik nuo padangos, bet ir raltankio tipo.
„Kainos skiriasi todėl, kad didesni ratai yra sunkesni, padangos ant jų sunkiau montuojamos, taip pat ir pats darbas užtrunka ilgiau, todėl natūralu, kad kaina skiriasi tradicinio lengvojo automobilio vairuotojui ar visureigio šeimininkui.
Nepaisant išaugusios infliacijos, padidėjusių energijos išteklių kainų, atlyginimų, kainos „Eoltas“ servise Kaune nekito ir išliko tokios pačios, kaip ir 2022 m. pavasarį. Stengiamės išlikti konkurencingi ir tuo pačiu paneigti mitą, kad dideliame servise, kurio darbuotojai nuolat gilina žinias įvairiuose mokymuose, kainos žymiai didesnės nei „garažiuke su duobe“, – kainų skirtumo priežastis vardijo serviso vadovas.
R. Vaitekūnas pastebi, kad balandžio pirmąją savaitę padangų montavimui užsiregistravo jau ne vienas klientas. Tačiau atkreipiamas vairuotojų dėmesys, kad pavasaris dar gali pažerti orų siurpizų, todėl padangas rekomenduojama pasikeisti kiek vėliau.
„Pavasaris neplanuoja ateiti jau pirmą balandžio savaitę, todėl galima ramiai palaukti ir padangas pasikeisti keliomis dienomis vėliau. Panašu, kad „paskutinės minutės“ klientų bus ir šiais metais, vieni nespėja, nes svarbiau darbai, šeimos reikalai, kiti tiesiog stengiasi išlaidas atidėti paskutinei minutei“, – sakė jis.
Kito serviso „Temis“ direktorius Kasparas Stirblys klientams, norintiems pasikeisti padangas, primena, kad iš anksto vertėtų atlikti atskirą rezervaciją.
Be to, užsimenama ir apie kainas, kurios šiuo metu yra taikomos servise už žieminių padangų pakeitimą į vasarines.
„Lengvojo automobilio 4 ratų montavimas, balansavimas mūsų servise kainuoja 48 eurus (populiariausių dydžių iki R20) , nepaisant išaugusių medžiagų ir energijos kaštų, šiemet kainų savo klientams stengiamės nedidinti.
Kadangi atliekame ne tik ratų montavimo/balansavimo darbus, visiems darbams, įskaitant ir šiuos, reikalinga išankstinė registracija telefonu“, – teigė pašnekovas.
Serviso „Stop Servis“ įmonės atstovai vardija, kad šiuo metu kol kas vairuotojų eilių dar nėra, o kainos išliks tokios pat, kaip ir pernai metais.
„Padangų montavimo paslaugos kainos išliks tokios, kokios buvo pernai metais, t.y. 50 eurų standartiniams automobilių ratlankiams, įskaičiavus eksploatacines medžiagas. Kol kas besiregistruojantiems klientams didelių eilių nėra“, – kalbėjo įmonės atstovai.
O štai serviso „Toptis“ internetinėje svetainėje galima surasti, kad R15 diametro ratų montavimo ir balansavimo paslauga (4 vnt.) kainuoja 45 eurus, R16 diametro 50 eurų, o R17 – 55 eurai.
Tuo metu servise „Kemis“ už padangų montavimą, balansavimą (4 vnt.), pritaikytą R17 diametro ratlankiams kaina prasideda nuo 48 eurų, R18 ir R19 – nuo 63 eurų.
Automagistralėse didėja leistinas važiavimo greitis
Nuo balandžio 10 d. iki spalio 31 d. šalyje draudžiama eksploatuoti transporto priemones su dygliuotomis (žieminėmis) padangomis. Šiltuoju metų laiku rekomenduojama važiuoti vasarinėmis padangomis.
2022 metais Lietuvos policija išaiškino 557 atvejus, kai transporto priemonių padangos neatitiko nustatytų techninių ar padangų naudojimo reikalavimų.
Automobilių vairuotojai nuo balandžio 1 d. iki spalio 31 d. automagistralėse negali viršyti 130 km/h leistino važiavimo greičio.
Kelių eismo taisyklėse nurodyta, kad šiltuoju vasaros sezonu – balandžio–spalio mėnesiais – keičiasi didžiausias leistinas važiavimo greitis. Automagistralėse lengvųjų automobilių ir krovininių automobilių, kurių didžiausioji leidžiamoji masė ne didesnė negu 3,5 t, motociklų ir triračių vairuotojai gali važiuoti ne didesniu negu 130 km/h greičiu, o greitkeliuose – 120 km/h greičiu. Keliuose su asfalto ar betono danga – ne didesniu negu 90 km/h greičiu, kituose keliuose – ne didesniu negu 70 km/h greičiu.
Nors vairuotojas jokiu būdu negali viršyti leistino važiavimo greičio, tačiau pasirinkdamas jam tinkamiausią važiavimo greitį, vairuotojas turi atsižvelgti į vietovės reljefą, kelio ir transporto priemonės būklę, meteorologines sąlygas, eismo intensyvumą, kad bet kada galėtų išvengti pavojingos situacijos ir nesukeltų pavojaus kitiems eismo dalyviams.
Visoms transporto priemonėms leidžiama važiuoti:
˗ gyvenvietėse ne didesniu kaip 50 km/h greičiu;
˗ stovėjimo aikštelėse ne didesniu kaip 20 km/h greičiu.
2022 metais Lietuvos policija išaiškino 664 358 važiavimo greičio viršijimo atvejus.