Lietuvos olimpiečius Pekine turėtų palaikyti kelių šimtų aistruolių armija, nepabūgusi įveikti 7 tūkst. kilometrų ir penkiaženklės sumos išlaidoms.
8 tūkst. litų už kelionę į Pekino olimpines žaidynes laikoma labai nedidele suma. Tuo tarpu patogiau keliauti mėgstantys lietuviai tam nepagailės ir 30 tūkst. litų.
Birštone įkurto komplekso „Karališkoji rezidencija“ vadovas Vaclovas Kontrauskas su žmona Henrieta Kontrauskiene, įmonės „Ida Basar“ prezidente, žiūrėti olimpiados vyks jau trečią kartą.
Rengtis šiemetinei išvykai verslininkų porai padėjo Kinijoje dabar gyvenanti V. Kontrausko pusseserė su vyru italu. Nedideliame mieste įsikūrę giminaičiai ketino vilniečiams nupirkti bilietus į rungtynes, tačiau kinų tvarka sutuoktiniams pasirodė neįveikiama. Tad V. ir H. Kontrauskai kreipėsi į turizmo agentūrą.
„Iš pradžių agentūros darbuotojai tegalėjo pasiūlyti vykti į antrąją olimpiados dalį. Nuliūdome, mat iki šiol stebėdavome visą renginį – nuo pradžios iki pabaigos. Ką darysi – susitaikėme su šia mintimi. Ilgainiui agentūra pasiūlė vykti į Pekiną dar prieš atidarymą. Tačiau mūsų planai jau buvo pasikeitę“, – pasakojo V. Kontrauskas.
Rugpjūčio 12-ąją Kinijos sostinę pasieksiančiai porai kelionės paketas atsiėjo 45 tūkst. litų. Į šią kainą įskaičiuoti skrydžiai, nakvynės 4 žvaigždučių viešbutyje su pusryčiais ir bilietai į rungtynes.
Dar po porą tūkstančių eurų (7 tūkst. litų) juodu ketina išleisti per viešnagę Kinijoje.
„Prieš olimpiadą kinai pakėlė kainas visose srityse. Pakilo taksi paslaugų, maisto restoranuose kainos“, – tai V. Kontrauskas išgirdo iš pusseserės.
Pirmadienį su draugais į Pekiną išvyksiantis nuolatinis Lietuvos krepšinio rinktinės palydovas Tomas Balaišis, dar vadinamas Sėkla, kelionę susiorganizavo kur kas pigiau, nei siūloma kelionių agentūroje.
„Tris savaites truksianti kelionė žmogui turėtų kainuoti apie 8 tūkst. litų. Tiesa, dar neturime kai kurių bilietų į finalines krepšinio varžybas ir rungtynes grupėje su kroatais“, – pasakojo ilga barzda iš minios išsiskiriantis sporto aistruolis.
Taip pigiai įsigyti lėktuvo bilietus, vizą, užsisakyti viešbutį pavyko todėl, kad Sėkla važiuoja su didele – apie 40 žmonių – kompanija. Taupydami pinigus aistruoliai nesiekia prabangos.
„Lėktuvo bilietus pirkome vienoje agentūroje, bilietus į krepšinį – kitoje, viešbutį rezervavo trečia“, – kaip galima sutaupyti, mokė T. Balaišis.