Beveik dvejus metus trunkanti Panevėžio „Ekrano“ bankroto procedūra gali baigtis dar iki vasaros. Pirmą kartą atsirado realus nekilnojamojo turto pirkėjas, kurio pasiūlyta kaina tenkina bankrutavusios bendrovės kreditorius.
Vienai užsienio kompanijai atstovaujantys advokatai pasiūlė įmonės kreditoriams gerokai daugiau nei iki šiol kas nors buvo žadėjęs mokėti už bendrovės nekilnojamąjį turtą.
Kreditoriai jau pareikalavo avanso. Šešiaženklė suma turi būti pervesta į kreditorių sąskaitą iki šio mėnesio pabaigos. Kaip tikina neoficialūs šaltiniai, ši suma siekia 300 tūkst. litų. Avansas ir derybų sėkmės, ir nesėkmės atveju liktų kreditoriams.
Tikimasi, kad derybos, pirkėjui įvykdžius sąlygą, užtruktų tik balandžio pirmosios, rašo dienraštis „Sekundė“.
„Pasakyti, kad dėl „Ekrano“ jau sukirsta rankomis, negaliu, tačiau pirkėjo advokatai jau rūpinasi, kad būtų pervestas avansas. Avanso pareikalavo kreditoriai - tai lyg apsidraudimas nuo laiko švaistymo tuščioms deryboms“, - teigė bendrovės bankroto administratorius Gintaras Gelčys.
Kokia už „Ekraną“ pasiūlyta suma sugundė kreditorius kviesti potencialų pirkėją galutinėms deryboms, bankroto administratorius neatskleidžia. Jis nutyli, ir kas tie pirkėjai.
„Tai gerokai didesnė suma už kada nors anksčiau investuotojų pasiūlytą didžiausią kainą - 50 milijonų litų. Galiu tik pasakyti, kad galimas pirkėjas skolinsis pinigų iš užsienio bankų, jis nežada atgaivinti kineskopų gamybos“, - tvirtino G.Gelčys.
Bankroto administratorius vis dėlto pripažino, kad pretendentai įsigyti „Ekraną“ nežada mokėti daugiau nei 100 milijonų litų.
2006 metais nepriklausomi turto vertintojai „Ekraną“ įvertino tik 67 mln. litų. Dienraščio žiniomis, investuotojai siūlo labai artimą šiai kainai sandorio sumą.
Žinia, kad „Ekrano“ kreditorius jau tenkina mažesnė nei 100 mln. litų suma, yra aiškus signalas, kad dalis bendrovės skolų bus nurašytos kaip beviltiškos. Prie suskilusios geldos liks ne tik bankai, bet ir valstybė. Darbuotojams „Ekranas“ dar yra skolingas daugiau nei 7 milijonus litų.
Visa žlugusios kineskopų gamyklos skola siekia 299 mln. litų.
Įkaitų turėtojai - komerciniai bankai - yra pareiškę 178,9 mln. litų vertės kreditorinių reikalavimų. Įmonė daugiausia liko skolinga SEB Vilniaus bankui - 73 mln. litų. „Sodrai“ ir Valstybinei mokesčių inspekcijai - 26,7 mln. litų. Dar yra ir trečios eilės kreditorių.