• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Seimas priėmė Administracinių nusižengimų kodekso pataisas, kuriomis sutarta įtvirtinti administracinę atsakomybę už neteisėtą alkoholio produktų vartojimą ir gabenimą transporto priemonėse, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Seimas priėmė Administracinių nusižengimų kodekso pataisas, kuriomis sutarta įtvirtinti administracinę atsakomybę už neteisėtą alkoholio produktų vartojimą ir gabenimą transporto priemonėse, rašoma pranešime žiniasklaidai.

REKLAMA

Pagal priimtas naujas nuostatas, nuo birželio 1-osios alkoholio produktų vartojimas, laikymas ir gabenimas atidarytoje pakuotėje automobilių salonuose, išskyrus transporto priemones, kurių salonas yra stacionariai atskirtas nuo vairuotojo vietos, užtrauks baudą nuo 40 iki 100 eurų. Už pakartotinai padarytą pažeidimą grės bauda nuo 100 iki 140 eurų.

Lietuvoje dar 2009 m. įsigaliojo Alkoholio kontrolės įstatymo pataisos, draudžiančios fiziniams asmenims vartoti, laikyti ir gabenti alkoholio produktus atidarytoje pakuotėje automobilių salonuose, išskyrus transporto priemones, kurių salonas yra stacionariai atskirtas nuo vairuotojo vietos.

Tačiau už alkoholio vartojimą automobilio salone įprastai iki šiol buvo baudžiamas tik transporto priemonės vairuotojas pagal kodekse įtvirtintą bendrą Kelių eismo taisyklių pažeidimo punktą. Įsigaliojus naujiems pakeitimams, bauda galėtų būti skiriama ir keleiviams.

REKLAMA
REKLAMA

Už minėtą nusižengimą numatyta piniginė bauda svyruoja nuo 10 iki 12 eurų. Už šiuos teisės akto pakeitimus balsavo 96 Seimo nariai, susilaikė 7 parlamentarai.

REKLAMA

Kiek anksčiau policijos atstovas Ramūnas Matonis tvirtino, kad keleiviai, vartojantys alkoholinius gėrimus automobilyje, pasak policijos, vairuotojui neleidžia susikoncentruoti į vairavimą.

„Kai įvyksta eismo įvykis, randamas automobilis, tai tikrai matome daug išmėtyto alkoholio pakuočių, alkoholio gėrimų, kurie yra nebaigti gerti ir nebūtinai juos vartoja pats vairuotojas, bet šalimais sėdintys asmenys, tai vėlgi, jeigu tų asmenų yra daug, jeigu yra kompanija žmonių, tai vėlgi tam vairuotojui tikrai yra trikdomas dėmesys“, – tvirtina R. Matonis.

REKLAMA
REKLAMA

O avarijų, kurias sukėlė girti vairuotojai, palyginti su praėjusiu laikotarpiu, mažėja, bet, pasak kelių policijos atstovų, išgėrę ir prie vairo sėdantys asmenys išlieka opi problema.

„21 metais Lietuvoje turėjom 182 įvykius, kuriuos sukėlė neblaivūs vairuotojai, o praėjusiais metais 175 eismo įvykiai, kuriuos sukėlė neblaivūs vairuotojai. Taip pat ženkliai sumažėjo žuvusių asmenų tuose įvykiuose skaičius. Jei 21 metais turėjom 26 žuvusius asmenis, tai 22 – tik 15 asmenų“, – teigia kelių policijos tarnybos atstovas Donatas Mankauskas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ir nors kelių policijos tarnybos atstovas antrina, kad linksma kompanija vartojanti alkoholinius gėrimus mašinoje turi įtakos vairuotojo budrumui ir yra išbandymas jo ryžtui atsispirti išgerti būnant prie vairo.

„Didžioji dauguma, tai jie vairuoja vieni, vartoja alkoholį dėl įvairių priežasčių. Vėlgi tų priežasčių įvairiausių, tų pasiteisinimų įvairiausių: nuo blogų santykių šeimoje, nuo problemų darbe, tačiau jokiu būdu tai neatleidžia nuo atsakomybės“, – sako D. Mankauskas.

Policijos departamento siūlymas sugriežtinti bausmes už alkoholio laikymą automobilio salone atsidūrė Vidaus reikalų ministerijoje. Siūlymas pateiktas tarpinstituciniam derinimui.

Į vaikai slone dar labiau blaško vairuotoją. Už tai siulyciau sodinti į kalėjimą arba baudą 10000 EUR
Nuo debilizmo reikia Seima GYDYTI
O jei vairuotojas alkoholio navartojantis asmuo? Kaip jam gali dayti itaka pavartoti alkoholi?
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų