Italijos mokesčių policija areštavo 245 mln. eurų banko „UniCredit“ lėšų. Finansinė organizacija įtariama vengimu mokėti mokesčius.
Kaip skelbia „The Financial Times“, mokesčių tarnybos areštavo „UuniCredit“ lėšas, laikomas Italijos centrinio banko sąskaitose
„The Wall Street Journal“ patikslina, kad lėšos įšaldytos Milano teisėjo Luigio Varanellio sprendimu. Jo nuomone, 245 mln. eurų - tai mokesčių, kurių bankas nesumokėjo 2007-2008 m. laikotarpiu, suma. „UniCredit“ sukčiavimo tikslais naudojo schemą, kurią sukūrė britų bankas „Barclays“, tvirtina Italijos policija.
Per REPO sandorius (vertybinių popierių pardavimas už sutartą kainą su teise juos išpirkti po sutarto laikotarpio) „Barclays“ iš pradžių pardavė Italijos bankui vertybinius popierius, o vėliau išpirko juos iš anksto sutartu laiku. „UniCredit“ pelnas, gautas iš šių sandorių, siekė per milijardą eurų. Pagal Italijos įstatymus, taip gautas pelnas apmokestinamas 5 proc. mokesčiu. Kaip tvirtina laikraščio šaltinis, tyrėjai mano, kad iš tikrųjų buvo vykdomi kitokio pobūdžio sandoriai, kurie apmokestinami 27 proc. mokesčiu.
Kaip pareiškė „UniCredit“ spaudos tarnyba, bankas vadina savo darbuotojų veiksmus, susijusius su šiais kaltinimais, teisėtais. Pasak spaudos sekretoriaus, lėšų konfiskavimas „nustebino“ banko vadovybę.
Kaip skelbia „Bloomberg“, tyrėjai apklaus byloje dėl vengimo mokėti mokesčius apie 20 „UniCredit“ vadovų, tarp kurių yra ir buvęs bankų grupės vadovas Alessandras Profumas. A. Profumas atsistatydino praėjusių metų rugsėjį. Generalinio direktoriaus pareigas jis ėjo 13 metų.
„UniCredit“ - stambiausia Italijos bankų grupė. Jos filialai įsikūrė 22 šalyse, tarp jų ir Lietuvoje.