Tai numatyta Lietuvos ir Ukrainos vyriausybių susitarime dėl įdarbinimo ir bendradarbiavimo darbo migracijos srityje, kurį penktadienį Kijeve pasirašys užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius, pranešė Socialinės apsaugos ir darbo ministerija.
Susitarime taip pat apibrėžiamos privalomos komandiruotų darbuotojų darbo sąlygos, nustatoma informavimo apie komandiruotus darbuotojus tvarka. Naujų sąlygų dėl leidimų dirbti ar laikinai gyventi išdavimo susitarime nenustatoma.
Tikimasi, kad susitarimas padės sumažinti nelegalų darbą ir apsaugoti darbuotojų migrantų teises.
Pasirašomą susitarimą parengė Socialinės apsaugos ir darbo ministerija, atsižvelgdama į tai, kad 2017-ųjų gruodį Ukrainos prezidento Petro Porošenko vizito Vilniuje metu abiejų šalių prezidentai išreiškė susirūpinimą dėl ukrainiečių įdarbinimo ir jų socialinių garantijų Lietuvoje.
Pastaruoju metu tarp visų užsieniečių, atvykusių į Lietuvą, didėja Ukrainos piliečių dalis. Šių metų sausio – spalio mėnesiais ukrainiečiams išduota 18,9 tūkst. daugkartinių nacionalinių vizų, arba 60 proc. visų darbo pagrindu išduotų vizų. Laikinai gyventi šalyje leidimus gavo 8 tūkst. ukrainiečių (60 proc. nuo visų tokių išduotų leidimų).