Pagal sekmadienio vakarą paskelbtą vyriausybės nutarimą, norint eksportuoti kviečius, paukštieną, kiaušinius ir saulėgrąžų aliejų, dabar bus reikalinga gauti institucijų leidimą.
Taip pat įvestos kvotos galvijų ir jautienos, druskos, cukraus, avižų, grikių, rugių ir sorų eksportui.
Konfliktas padidino kviečių kainas, nes Rusija yra didžiausia grūdų eksportuotoja pasaulyje, o Ukraina užima ketvirtąją vietą, remiantis JAV žemės ūkio departamento (USDA) skaičiavimais.
Jungtinių Tautų Pasaulio maisto programa penktadienį perspėjo apie gresiančią maisto krizę Ukrainoje konflikto zonose ir nurodė, kad gamybos ir eksporto sutrikimai gali sukelti maisto trūkumą visame pasaulyje.
Organizacija pažymėjo, kad Rusijai ir Ukrainai tenka apie 29 proc. pasaulinės kviečių prekybos, o dėl rimtų gamybos ir eksporto sutrikimų maisto kainos, jau siekiančios10 metų aukštumas, gali toliau augti.
JT Maisto ir žemės ūkio organizacija (FAO) praėjusią savaitę pranešė, kad jos vasario mėnesio maisto kainų indeksas, palyginti su sausio mėnesiu, padidėjo beveik keturiais procentais.
„Maisto kainų indeksas vertina vidutines mėnesio kainas, o vasario mėnesio rezultatai tik iš dalies apima rinkos poveikį, kilusį dėl konflikto Ukrainoje“, – penktadienį pranešė FAO.