Iš pradžių bendrovės patronuojamoji įmonė „Jump“ pasiūlys 500 dviračių ir 500 paspirtukų, o vėliau paslauga bus išplėsta į sostinės priemiesčius bei kitus Prancūzijos miestus.
Teikiant paslaugą nebus naudojamos nuomos platformos – tai reiškia, kad dviračius ir paspirtukus bus galima pasiimti ir palikti bet kurioje vietoje. Tokia sistema dažnai tampa galvos skausmu vietos gyventojams, kurie skundžiasi dėl ant šaligatvių ar vaizdingose aikštėse paliktų minėtų transporto priemonių.
Apskaičiuota, kad nuo praėjusių metų Prancūzijos sostinės gatvėmis jau rieda maždaug 15 tūkst. kelioms bendrovėms priklausančių paspirtukų, o iki metų pabaigos šis skaičius turėtų padidėti iki 40 tūkstančių.
Šį mėnesį Paryžius pareiškė planuojantis įvesti 135 eurų baudą už važiavimą paspirtukais šaligatviais ir 35 eurų baudą už netinkamą jų pastatymą.
Kaip ir kiti devyni mieste veikiantys operatoriai, „Uber“ turės mokėti 50–65 eurų metinį licencijos mokestį už vieną paspirtuką, priklausomai nuo bendro bendrovei priklausančių paspirtukų skaičiaus.
Bendrovė pareiškė jau pasirašiusi vadinamąjį gero elgesio kodeksą, kurį Paryžiaus pareigūnai pristatė praėjusią savaitę.
Ir dviračių, ir paspirtukų nuomos kaina bus tokia pati: vieno euro atrakinimo mokestis ir 15 centų už nuomos minutę.
Dviračiais bus galima pasiekti ne didesnį nei 25 km/h greitį, tuo tarpu kai didžiausiais paspirtukų greitis sieks 20 kilometrų per valandą.
„Uber“ įsigijo San Franciske įsikūrusį startuolį „Jump“ praėjusiais metais. Jo ryškiai raudoni dviračiai jau rieda kelių JAV miestų, taip pat Lisabonos ir Berlyno gatvėmis.
O antradienį „Uber“ pradėjo teikti savo elektrinių paspirtukų nuomos paslaugą Ispanijos sostinėje Madride.
Šiame mieste bendrovė jau siūlo su Madrido taksi konkuruojančią pavėžejimo automobiliais paslaugą, o dabar miesto gatvėmis riedės ir 566 jos elektriniai paspirtukai, kurie konkuruos su beplatforme elektrinių dviračių dalijimosi paslauga.
Žmonės galės rasti paspirtukų naudodami programėlę ar žemėlapius ir tada išsinuomoti sumokėję vieno euro atrakinimo mokestį. Toliau viena nuomos minutė kainuos 0,12 euro.
Madrido savivaldybė suteikė leidimą teikti elektrinių paspirtukų dalijimosi paslaugą iš viso 22 įmonėms, siekdama skatinti ekologiškesnių transporto priemonių naudojimą ir sumažinti oro taršą. Iš viso savivaldybė leis pasiūlyti iki 10 tūkst. elektrinių paspirtukų daugiau nei 3 mln. gyventojų turinčiame mieste.
„Uber“ jau siūlo elektrinių paspirtukų nuomos paslaugą keliuose Jungtinių Valstijų miestuose.
Visgi kai kurie Europos miestai, siekdami apsaugoti pėsčiuosius, pastaraisiais mėnesiais įvedė elektrinių paspirtukų naudojimo apribojimų, įskaitant antrą pagal dydį Ispanijos miestą Barseloną, kuri iš viso uždraudė elektrinių paspirtukų nuomos paslaugą.