• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Carlosas Slimas – meksikiečių verslininkas, tituluojamas turtingiausiu planetos žmogumi. Jo turtas per praėjusius metus išaugo 20,5 mlrd. JAV dolerių ir šiuo metu siekia 74 mlrd. JAV dolerių.

REKLAMA
REKLAMA

Verslininkui priklauso „Telefonos de Mexico“ (Telmex), „Tecel“, „America Movil“ ir dar daugiau nei 200 kitų telekomunikacijų, bankininkystės, geležinkelių, viešbučių ir restoranų tinklų kompanijų.

REKLAMA

C. Slimo turtai šiuo metu viršija ir „Microsoft“ įkūrėjo Billo Gateso, ir Berkshire Hathaway kompanijos vadovo Warreno Buffetto turtą.

Finansų mokėsi nuo ankstyvos vaikystės

Carloso tėvas Julianas Slimas Haddadas į Meksiką iš Libano imigravo 1902 metais, norėdamas išvengti privalomos karo tarnybos. Čia jis ėmėsi kurti nekilnojamo turto įmones, kurios tik gerokai vėliau buvo įvertintos milijonais.

REKLAMA
REKLAMA

Slimas vyresnysis skatino visus savo vaikus mokytis suprasti finansus. Kiekvienas iš jų turėjo po sąskaitų knygą, kurioje turėjo rašyti savo išlaidas. Mažasis Carlosas pasirodė ypač gabus skaičiams ir sulaukęs 12 metų jau pirko akcijas Meksikos banke.

Baigęs mokyklą, C. Slimas pasirinko civilinės inžinerijos studijas Autonominiame Nacionaliniame Meksikos universitete. Dar būdamas studentas pradėjo mokyti matematikos ir linijinio programavimo.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Po keleto metų C. Slimas įsitraukė į pirmąją savo verslo avantiūrą – akcijų maklerystę. Vėliau įkūrė savo kompaniją „Grupo Cargo“, kurios pavadinime sujungė savo žmonos Soumayos Domit Gemayel ir savo vardo pirmąsias raides.

Po tėvo mirties – kuklus gyvenimas

Po tėvo mirties visa auganti Slimų šeima iš pradžių gyveno kukliai. Tik vėliau pajamas, gautas iš tėvo firmų Carlosas pradėjo iš naujo investuoti į senų įmonių plėtrą ir naujų įsigijimą. Tačiau prireikė dviejų dešimtmečių kruopščiai ištyrinėti kompanijas, kurios, jo manymu, buvo neįvertintos, ir visiškai pakeisti jų valdymą.

REKLAMA

C. Slimas taikė įvairius metodus, investavo į nekilnojamąjį turtą, paskui į kompanijų įrangą, vėliau į palūkanų gavimą. Jo kompanijų portfelis išaugo ir apėmė spausdintuvų, tabako ir mažmenines parduotuvių verslą.

Išgelbėjo „New York Times“

2008 metais C. Slimas nustebino pasaulį įsigydamas 6,4 proc. akcijų „New York Times“ kompanijoje, tuo metu išgyvenusioje sunkumus. Ši investicija buvo paskelbta viešai, o meksikiečių verslininko indėlis buvo įvertintas 27 mln. JAV dolerių.

REKLAMA

Vėliau, pasaulinio nuosmukio metu, pajamų iš reklamos sumažėjimas „New York Times“ sukėlė dar didesnius nuostolius. Tada milijardierius suteikė kompanijai 250 mln. JAV dolerių paskolą. Šis įnašas ir C. Slimo pasiūlytas strateginio vadovavimo pakeitimas stabilizavo kompanijos finansinę būklę.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

JAV būtų laikomas trilijonieriumi

Bendra C. Slimo turtų vertė yra beveik ekvivalenti 7 proc. Meksikos bendrojo vidaus produkto.

Kad iki šiol turtingiausiu pasaulio žmogumi laikytas Bilas Geitsas JAV ekonomikoje turėtų tokios pat vertės turtą, jis turėtų būti sukaupęs 909 bilijonus ir valdyti garsias „Alcoa“, „Phillip Morris“, „Sears“, „Best Buy“, „TGIFriday's“, „Dunkin' Donuts“, „Marriott“, „Citibank“ ir „JetBlue“ kompanijas.

REKLAMA

Sėkmingo verslo formulė

C. Slimas dar savo karjeros pradžioje drąsiai laikėsi metodo – pirkti, kai visi parduoda (ang. „blood in the streets“). Tai jam padėjo įsigyti ir plėsti savo nekilnojamąjį turtą žymiai žemesnėmis kainomis. Finansinės sėkmės, kurią jis pasiekė, pradžia prasidėjo nuo nepelningų kompanijų paieškos. Vėliau jas kruopščiai pertvarkydamas verslininkas pasiekė, kad jos neštų naudą.

REKLAMA

Meksikietis iš pradžių buvo kritikuojamas, kad po „Telmex“ kompanijos pirkimo greitai pakėlė telefono paslaugų kainą. Visgi jis pagerino vietinio ir tarptautinio ryšio, mobilaus ryšio ir interneto paslaugas bei pakoregavo telefono abonentų knygą.

Žemiškas milijardierius

Nuo pat vaikystės C. Slimas buvo mokomas gyventi paprastai ir taupiai. Jis vis dar yra įsikūręs tuose pačiuose kukliuose 6 miegamųjų namuose, kuriuose gyveno ir prieš tris dešimtmečius. Jo ankštas miegamasis yra Manheteno viešbučio numerio dydžio.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Verslininkas turi daugybę paprastam žmogui artimų silpnybių. Jis jaučia nenusakomą trauką beisbolui – ypač „New York Yankees“ komandai. Be to, nepaisant Meksikoje paplitusių pagrobimų, milijardierius pats važinėja į darbą.

Parengta pagal: achievement.org, theweek.com, topbusinessentrepreneurs.com, financial-inspiration.com

Ingrida Juozeliūnaitė

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų