Susitikime bus svarstomos dvi „Vikingo“ maršruto pratęsimo iki Turkijos alternatyvios galimybės: plėtoti jūrinio tranzito maršrutus tarp Turkijos ir Ukrainos per Juodąją jūrą arba plėtoti sausumos maršrutą tarp Turkijos ir Ukrainos per Bulgariją ir Rumuniją. Jūrinio tranzito maršrutu Turkijos kryptimi konteineriai būtų gabenami traukiniu iš Klaipėdos iki Odesos, nuo Odesos iki Samsuno laivais, o nuo Samsuno į pietinę Turkijos dalį – vėl traukiniu. Be to, bus aptarta galimybė plėtoti ir sausumos maršrutą iki Stambulo, apeinant Juodąją jūrą, nes oficialia „Vikingo“ projekto partnere jau tapo Bulgarija. Tikėtina, kad greitu laiku formalias prisijungimo procedūras pradės Rumunija. Ketinimą prisijungti prie „Vikingo“ yra pareiškusi ir Moldova. Ypač palankiai abiejų šalių bendradarbiavimo perspektyvas plėtojant konteinerinio traukinio „Vikingas“ projektą vertina šiandien susitinkantys Turkijos Respublikos ir Lietuvos Respublikos Prezidentai. „Esu tikras, kad prezidentų dėmesys projektui jau greitai duos realių rezultatų Turkijai jungiantis prie „Vikingo“ projekto“, – sakė susisiekimo ministras Rimantas Sinkevičius.
Rytoj, balandžio 4 d., 10 val. „Radisson Blue“ viešbutyje vyksiančio Turkijos ir Lietuvos verslo forumo metu abiejų šalių susisiekimo ministrai pasirašys memorandumą dėl bendradarbiavimo „Vikingo“ klausimais.
Lietuvą su Turkija sieja ir kiti bendri projektai. Nuo birželio tiesioginius skrydžius iš Vilniaus į Stambulą pradės Turkijos oro vežėjas „Turkish Airlines“. Lietuvos Vyriausybė plėtoja viešųjų logistikos centrų tinklą, kuriuo ateityje galėtų pasinaudoti Turkijos transporto kompanijos.