• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Didžiosios Britanijos savaitraštis „The Economist" kritikuoja keturių Baltijos šalių nesugebėjimą susitarti dėl naujos branduolinės jėgainės projekto.

REKLAMA
REKLAMA



Britų ekspertai perspėja, kad Rusija gali primesti Lietuvai griežtas sąlygas dėl gamtinių dujų pardavimo.

REKLAMA

„Dabar didžiausias pavojus Lietuvai yra tai, kad Rusija primes kietas derybas dėl papildomų dujų, greičiausiai reikalaudama didesnės dalies Lietuvos energetikos pramonėje. Rusija skelbia statysianti naują atominę jėgainę Kaliningrade“, - rašo „The Economist“.

Išties bauginanti perspektyva, jei rusai pastatys šią elektrinę ir prijungs ją prie Europos energetinio tinklo, kol lietuviai ir kiti ES sąjungininkai svyruos dėl Ignalinos jėgainės pakeitimo.

REKLAMA
REKLAMA

„Tai būtų dar viena pergalė įsiskverbti Rusijai į Europą ir dar vienas pažeminimas tiems, kurie bando jai pasipriešinti“, - teigia „The Economist“.

Pasak leidinio, Lietuvai protingiausia būtų buvę jau prieš kelerius metus pradėti naujos atominės elektrinės statybas, kuri pakeistų Ignalinos jėgainę.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Bet šį planą mėginančios įgyvendinti valstybės (Lietuva ir kitos Baltijos šalys bei pavėluotas Lenkijos prisijungimas) vis dar negali susitarti, kokia didelė ji turėtų būti arba kaip pasidalinti jos akcijomis. Tai pykdo tuos, kurie skubiai nori Baltijos "energetinę salą" prijungti prie likusios Europos. Bet atrodo, kad niekas nesugeba suremti pečių naudingam darbui“, - kritikuoja britų savaitraštis.

REKLAMA

Anot jo, kiti gyvybingi projektai - elektros tiltai su Švedija ar Lenkija - taip pat apgailėtinai atsilieka nuo grafikų: "Lietuva vis dar švaisto energiją; taupesnė namų apšildymo programa apverktinai neadekvati".

„Kaip dažnai būna Europoje, išgelbėjimo viltys dedamos į Ameriką. Lietuva ne tik siūlo priglausti Amerikos gynybinę raketų bazę, jei lenkai nuspręs, kad jos nenori. Ji taip pat tikisi, kad Amerikos kompanijos statys naują atominės jėgainės reaktorių“, - teigiama birtų savaitraštyje.

„Galbūt, bet tai nenutinka per naktį, o Rusija sunkiai ras papildomų dujų šildytis šaliai, kuri priims raketų bazę, laikomą tiesiogine grėsme. Atrodo, kad 2009-ieji Lietuvai bus karštos diplomatijos ir šaltų radiatorių metai“, - rašo „The Economist“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų