Šalies vadovas pabrėžė, kad kuriant ateities pasaulį svarbu išlaikyti pagarbą tarptautinės teisės, demokratijos ir laisvės principams, neleisti Rusijai pasisavinti okupuotų Ukrainos teritorijų, pirmadienį nurodė Prezidentūra.
„Lietuva ragina tarptautinę bendruomenę dėti daugiau pastangų, kad būtų apribotos Rusijos galimybės tęsti savo kolonijinį karą. Reikia priversti Rusiją visiškai atsitraukti iš visos Ukrainos teritorijos. Deja, trūkstant daugiašalio atsako į Rusijos agresiją prieš Ukrainą, kyla rimtų abejonių dėl Jungtinių Tautų gebėjimo palaikyti taiką ir saugumą pasaulyje“, – JT ateities viršūnių susitikime sakė G. Nausėda.
„Akivaizdu, kad būtinos esminės šios organizacijos, įskaitant Saugumo Tarybą, reformos. Jungtinėms Tautoms turi būti suteikta galių sustabdyti ir pažaboti tiek dabartinius, tiek būsimus agresorius! Tai padėtų užtikrinti ne tik taiką ir saugumą pasaulyje, bet ir tvarų vystymąsi bei žmogaus teises“, – pridūrė jis.
Nuo Rusijos invazijos į Ukrainą pradžios dalis ekspertų ir politikų kritikavo Jungtines Tautas dėl nepakankamo atsako į Kremliaus agresiją bei ragino jas reformuoti.
Maskva, naudodamasi savo, kaip vienos iš penkių nuolatinių JT Saugumo Tarybos narių, padėtimi, reguliariai blokuoja pastangas priversti Rusiją atsakyti už karinius veiksmus kaimyninėje šalyje.
G. Nausėda taip pat akcentavo poreikį spręsti klimato krizę ir dėti daugiau pastangų siekiant darnaus vystymosi tikslų.
Anot jo, šiuo metu viena iš pagrindinių kliūčių – finansinių išteklių trūkumas, todėl reikia kurti pasaulinę finansų struktūrą, kuri būtų sąžiningesnė, teisingesnė ir gebėtų greičiau reaguoti į krizes.
G. Nausėda savo kalboje taip pat akcentavo, kad Lietuva yra ryžtingai nusiteikusi spręsti klimato krizę ir planuoja daugiau investuoti į atsinaujinančiuosius energijos išteklius ir inovatyvias technologijas.
Pasak šalies vadovo, siekiant tvaresnės ateities taip pat svarbu išnaudoti skaitmeninės transformacijos teikiamas galimybes.