„Mes į nekilnojamojo turto rinką pernai metų pabaigoje pasižvalgėme, kokios būtų galimybės, tai tokių paruoštų ir šiandien esamų sprendimų nėra. Tad mums reikės kažką galvoti naujo. Ateityje tokio dalyko, kaip „Teo LT“ ar „Omnitel“ pastatas, neliks ir turbūt bus atskiras technologijų pastatas, biuro pastatas, klientų aptarnavimo pastatas. (...) Dabar realybė yra tokia, kad neturime mes pas save jokios vietos fiziškai, net ir Vilniaus mieste, kad galėtume visi tilpti vienoje vietoje“, - penktadienį žurnalistams sakė „Teo LT“ ir „Omnitel“ vadovas Kęstutis Šliužas.
Įmonė iš valstybės nuomoja sklypą Lvovo gatvėje, kuriame planavo statyti biurų pastatą. Tačiau K.Šliužo teigimu, jis nėra tinkamas naujo biuro statybai.
„Kas yra aišku, kad ten tiek vietos nėra, kiek mums reikia, ir to pastato formatas mums nelabai tinkamas. Galvosime kažkokį kitą panaudojimą“, - kalbėjo K.Šliužas. Jis neatmetė, kad sklypas gali būti parduotas.
„Turbūt neatmesim ir tokios galimybės. (...) Besidominčių visada yra, vieni laukė teismų pabaigos, kiti gal šiaip galvojo. Teoriškai yra, bet praktiškai kol kas nieko konkretaus nėra įvykę“, - kalbėjo K.Šliužas.
Anot jo, bendras „Teo LT“ ir „Omnitel“ biuras neturėtų būti daugiaaukštis.
„Kadangi turime skirtingus žmones ir skirtingas paslaugas, manau, kad mes prarastume labai daug laiko, toliau važinėdami liftais ir sėdėdami po nedaug žmonių viename aukšte. Manau, kad mums reikia rasti tokią vietą, kad būtų kuo mažiau aukštų ir tokiu atveju pėstute būtų galima nueiti ir viename aukšte būtų kuo daugiau žmonių“, - kalbėjo „Teo LT“ ir „Omnitel“ vadovas.
BNS žiniomis, „Teo LT“ plėtotojams praėjusių metų pabaigoje išsiuntė užklausas ir nurodė ieškanti 11 tūkst. kv. metrų ploto patalpų, kuriose turėtų būti įrengta beveik 1,3 tūkst. darbo vietų bei 500 vietų automobiliams. Įmonė patalpas dešimtmečiui ketina nuomotis nuo 2017 metų rugpjūčio.
Lietuvos apeliacinis teismas 2014 metų rugpjūtį priėmė „Teo LT“ palankų sprendimą dėl jos nuomojamo sklypo ir leido juo disponuoti. Prokurorai teismo nutartį buvo apskundę, tačiau Aukščiausiasis Teismas pernai atsisakė priimti skundą. Apeliacinis teismas sklypo nuomos teisėtumo klausimą nurodė spręsti Nacionalinei žemės tarnybai (NŽT).
Kaip BNS informavo tarnybos atstovas Audrius Gelžinis, galutinio sprendimo tarnyba nėra priėmusi. BNS duomenimis, „Teo LT“ grupei priklausanti bendrovė „Verslo investicijos“ NŽT nurodė ieškanti architekto, kuris galėtų parengti ir Vilniaus savivaldybei pateikti dokumentus ir atlikti procedūras, reikalingas administracinio pastato projektui rengti.
Apribojimai 32,93 aro ploto sklypui Lvovo gatvėje buvo taikomi nuo 2006 metų. Jame „Teo LT“ planavo statyti naują administracijos pastatą ir iki 2008 metų į jį investuoti 24,33 mln. eurų.
Šiuo metu „Teo LT“ nuomojasi 8 tūkst. kv. metrų ploto biurų patalpas verslo centre „Vilniaus verslo uostas“. BNS žiniomis, 2014 pastatą įsigijus Švedijos investuotojai „East Capital“, nuomos sutartis buvo pratęsta dar 5 metams.