Nusikaltimai galėjo būti vykdomi šešerius metus. 59-erių metų Šilutės rajono gyventoja kaltinama telekomunikacinės įrangos pasisavinimu iš salono, kuriam ji vadovavo.
Skaičiuojama, kad 59-erių Šilutės rajono gyventoja nuo 2016 metų vasario iki 2022 metų gruodžio galėjo pasisavinti bendrovei priklausančios įvairios įrangos už 124 tūkst. 892 eurus.
Moteriai pareikšti kaltinimai dėl 325 nusikalstamos veikos epizodų, pranešė prokuratūra.
Įtariama, kad tuometinė salono vadovė, turėdama jai suteiktus įgaliojimus, įformindavo tam tikros įrangos pardavimą fiziniams asmenims, o vėliau šiems neva atsisakius įsigytos įrangos, ji bendrovės vidinėje elektroninėje sistemoje užregistruodavo fiktyvų prašymą dėl pardavimo anuliavimo, tačiau prekių į sandėlį negrąžindavo.
Manoma, kad tokias fiktyvių pardavimų operacijas kaltinamoji inicijuodavo ne tik savo vardu, bet ir slaptai pasinaudojusi kolegų duomenimis prisijungiant prie bendrovės elektroninės sistemos.
Ikiteisminį tyrimą organizavo ir jam vadovavo Klaipėdos apygardos prokuratūros Baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokurorė Dalia Mackevičienė. Ikiteisminį tyrimą atliko Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos nusikaltimų tyrimo skyriaus pareigūnai.
Ikiteisminio tyrimo duomenimis, kaltinamoji, būdama vienos telekomunikacijos bendrovės prekybos salono vadove, galėjo pasisavinti įmonei priklausančią įvairią įrangą – mobiliuosius telefonus, nešiojamus kompiuterius, ausines ir kt. Įtariama, kad tuometinė salono vadovė, turėdama jai suteiktus įgaliojimus, įformindavo tam tikros įrangos pardavimą fiziniams asmenims, o vėliau šiems neva atsisakius įsigytos įrangos, ji bendrovės vidinėje elektroninėje sistemoje užregistruodavo fiktyvų prašymą dėl pardavimo anuliavimo, tačiau prekių į sandėlį negrąžindavo. Manoma, kad tokias fiktyvių pardavimų operacijas kaltinamoji inicijuodavo ne tik savo vardu, bet ir slaptai pasinaudojusi kolegų duomenimis prisijungiant prie bendrovės elektroninės sistemos.
Už tai moteriai pareikšti kaltinimai dėl turto pasisavinimo, neteisėto elektroninių duomenų perėmimo ir panaudojimo bei dokumento suklastojimo ar disponavimo suklastotu dokumentu.
Ikiteisminio tyrimo metu, siekiant užtikrinti, kad bendrovei padaryta žala būtų atlyginta, tyrimui vadovavusios Klaipėdos apygardos prokuratūros prokurorės nutarimu, kaltinamajai priklausančiam turtui – dviem lengviesiems automobiliams, butui bei negyvenamajai patalpai – skirtas laikinas nuosavybės teisės apribojimas.
Baudžiamoji byla perduota nagrinėti Tauragės apylinkės teismo Šilutės rūmams.