Teismas nurodė, kad Aplinkos apsaugos departamentas priskaičiavo mokestį už aplinkos teršimą, nustatęs, kad bendrovei nėra pagrindo taikyti mokesčio lengvatos.
Taip pat teismas konstatavo, kad šis sprendimas atitinka Viešojo administravimo įstatymo 10 straipsnio 5 dalies (ankstesnės įstatymo redakcijos 8 straipsnio 1 dalies) reikalavimus – t. y. sprendime aiškiai nurodytos faktinės aplinkybės ir teisės aktai, kuriais remiantis mokestis apskaičiuotas.
O tai, kad bendrovės netenkina departamento sprendimas, neleidžia daryti išvados, jog departamentas faktines aplinkybes įvertino netinkamai.
Teismas, priimdamas sprendimą, atsižvelgė į 2022-11-23 Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo nutartį (adm. byla Nr. eA-927-525/2022) ir sumažino nurodytą 87 557,11 Eur mokesčio už į vidaus rinką 2014–2015 m. išleistą apmokestinamosios metalinės pakuotės sumą iki 53 002,89 Eur, minusuojant už 2014 m. priskaičiuotą mokestį.
Šis sprendimas dar gali būti skundžiamas.
Trečiadienį komentarą pateikė ir „Grigeo“.
„Kartu su dar 1,8 tūkst. juridinių asmenų tapome ydingos ir valstybės mastu netinkamai kontroliuojamos to meto atliekų tvarkymo sistemos įkaite, dėl kurios Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas, išnagrinėjęs „Metrail“ bylą dėl išrašytų atliekų sutvarkymą įrodančių dokumentų, pasisakė praėjusių metų lapkričio mėnesį.
Nors nesame atlikę neteisėtų veiksmų, priešingai, griežtai vadovavomės to meto teisės aktuose nustatyta tvarka ir pakuočių tvarkymą buvome perdavę Aplinkos apsaugos departamento kontroliuotai įmonei, gerbiame teismo sprendimą, kuriuo AB „Grigeo“ skundas buvo patenkintas iš dalies, sumažinant dalį Aplinkos apsaugos departamento apskaičiuoto mokesčio. Sąlyginai bendrovei likusi sumokėti mokesčių suma, lyginant su visoms įmonėms, patekusioms į tą pačią situaciją, tekusia bendra 15 mln. taršos mokesčių suma, nėra reikšminga.
Primename, kad 2013-2015 m. šiuo metu bankrutavusi UAB „Metrail“ netinkamai sutvarkė 14,5 tūkst. tonų metalo ir 500 tonų plastiko pakuočių. Už šį kiekį neteisėtai išrašytų atliekų sutvarkymą įrodantys dokumentai buvo išduoti daugiau nei 1,8 tūkst. įmonių ir organizacijų, tarp kurių pateko ir АB „Grigeo“, – komentuoja „Grigeo“ teisės skyriaus vadovė Jūratė Ramanauskaitė.