• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Rusijos energetikos milžinės „Inter RAO“ kontroliuojama bankrutuojanti elektros tiekėja „Inter RAO Lietuva“ negali atsiskaityti su darbuotojais – teismas nepriėmė nagrinėti jos prašymo leisti atlikti mokėjimus, tarp jų – ir atlyginimus darbuotojams. 

Rusijos energetikos milžinės „Inter RAO“ kontroliuojama bankrutuojanti elektros tiekėja „Inter RAO Lietuva“ negali atsiskaityti su darbuotojais – teismas nepriėmė nagrinėti jos prašymo leisti atlikti mokėjimus, tarp jų – ir atlyginimus darbuotojams. 

REKLAMA

Vilniaus apygardos administracinis teismas (VAAT) vasario 27-ąją nepriėmė bendrovės bankroto administratoriaus skundo, nes jis neatitinka reikalavimų, o anksčiau nurodyti trūkumai nepašalinti. 

„Atsižvelgiant į tai, kad pareiškėja per nustatytą terminą skundo trūkumų nepašalino, yra pagrindas pareiškėjos skundą laikyti nepaduotu“, – teigiama nutartyje.

Įmonė teismo prašė panaikinti Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) šių metų sausio pradžioje priimtą sprendimą, kuriuo neleista išmokėti atlyginimų penkiems darbuotojams už darbą pernai spalį ir lapkritį.

REKLAMA
REKLAMA

„Inter RAO Lietuva“ administratoriaus Aurimo Valaičio teigimu, tarnyba sprendimą motyvuoja tuo, kad jų darbo sutartys negalioja – joms pasirašyti nebuvo gautas leidimas. 

REKLAMA

„Kai suėjo atlyginimų mokėjimo terminas, administratorius paprašė leidimo atsiskaityti su darbuotojais, FNTT informavo, kad darbo sutarčių sudarymui administratorius privalėjo gauti jos leidimą, o kadangi tokio leidimo negavo, mokėjimo atlikti neleido, pasakė, kad darbo sutartys yra niekinės ir negalioja. Tas sprendimas buvo apskųstas“, – BNS sakė A. Valaitis.

Pasak jo, administratorius anksčiau nebuvo informuotas, kad toks leidimas yra būtinas. 

„Kadangi įmonė toliau vykdė veiklą, administratorius sudarė darbo sutartis su penkiais darbuotojais, kurių funkcijos buvo labai reikalingos. Pasiklausėme Finansų ministerijos, FNTT – kokias pareigas administratorius turėtų suderinti su atitinkamomis institucijomis bankroto metu, nes įmonė yra sankcionuota. Ministerija atsakė, kad administratorius turi užtikrinti lėšų įšaldymą ir kad jos nepasiektų sankcionuotų asmenų“, – sakė A. Valaitis.

REKLAMA
REKLAMA

Teismas nurodė, kad ši nutartis neužkerta kelio pakartotinai kreiptis į teismą su tuo pačiu prašymu.

„Sodros“ duomenimis, „Inter RAO Lietuva“ pernai mokėjo vienus didžiausių atlyginimų Lietuvoje: balandį 24 darbuotojų atlyginimų mediana buvo 17,4 tūkst. eurų iki mokesčių, gegužę vidutinis atlyginimas siekė 12,4 tūkst. eurų, o rugpjūtį darbuotojams vidutiniškai išmokėta po 31,4 tūkst. eurų iki mokesčių. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Be to, kitas – Vilniaus apygardos teismas vasario 24-ąją įmonės kreditoriams laikinai uždraudė priimti sprendimus dėl trijų kreditorių – Lietuvos pašto, „Philips Morris Lietuvos“ ir „Orlen Lietuvos“ – reikalavimų. Teisme nagrinėjama byla dėl kreditorių susirinkimo nutarimų pripažinimo negaliojančiais ir bankroto proceso ne teismo tvarka nutraukimo – to siekia šios įmonės.  

Vasario 22 dieną Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas nurodė VAAT nagrinėti „Inter RAO Lietuvos“ skundą, kuriuo ji nori įpareigoti panaikinti FNTT išbraukti ją iš sąrašo.

REKLAMA

„Inter RAO Lietuvos“ galimybes atlikti bankų operacijas pernai kovą apribojo FNTT, o gegužę dėl sąsajų su Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu buvo įšaldytos ne tik įmonės lėšos, bet ir akcijos.

Vėliau, 2022-ųjų birželį inicijuotas bendrovės bankrotas. Maždaug 2,1 tūkst. „Inter RAO Lietuvos“ kreditorių pateikė maždaug 43 mln. eurų reikalavimų patvirtinta daugiau nei 30 mln. eurų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų