Tai BNS patvirtino teismo atstovė Milda Kryžė.
Pasak jos, kaltinamoji su gynėju Mindaugu Greičiumi buvo atvykusi į posėdį, tačiau byla nepradėta nagrinėti.
„Advokatas M. Greičius pateikė teismui prašymą grąžinti bylą prokurorui dėl kaltinamojo akto trūkumų“, – nurodė M. Kryžė.
Anot jos, kitas teismo posėdis numatytas rugpjūčio 28 dieną, jame bus sprendžiama dėl gynėjo prašymo.
Su pačia politike BNS po posėdžio susiekti nepavyko.
V. Pituškienės gynėjo M. Greičiaus teigimu, Marijampolės savivaldybės tarybos reglamentas, kuriam kaltinime suteikiamas „didelis akcentas“, inkriminuojamų nusikaltimų metu negaliojo, nes nebuvo paskelbtas teisės aktų registre.
„Trūkumas, kad reglamentas inkriminuotos veikos metu paprasčiausiai negaliojo, nes nebuvo viešai paskelbtas teisės aktų registre. Toks reglamentas atsirado tik 2023 metais, po inkriminuotų veikų“, – nurodė advokatas.
Pasak jo, Teisėkūros pagrindų įstatymas numato, kad teisės akto, taip pat savivaldybės tarybos reglamento ir tarybos sprendimų įsigaliojimui reikalingas paskelbimas teisės aktų registre.
„Esu tikras, kad galime siekti išteisinamojo nuosprendžio“, – pridūrė M. Greičius, paklaustas, ar jo klientė pripažįsta kaltę.
Ši byla teismui perduota birželio viduryje, V. Pituškienė joje kaltinama praėjusią kadenciją eidama Marijampolės tarybos narės pareigas nurodydavusi tikrovės neatitinkančius duomenis apie išlaidas ir taip apgaule įgijusi per 2,3 tūkst. eurų savivaldybės lėšų.
Teisėsaugos pareigūnai tyrimo metu nustatė, kad neva patirtos išlaidos apmokėtos pasinaudojus kitų asmenų banko kortelėmis.
V. Pituškienė į Marijampolės savivaldybės tarybą išrinkta pagal Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) sąrašą. Politikei pateikus įtarimus piktnaudžiavimu, ji sustabdė narystę partijoje.
Kaip anksčiau skelbė naujienų portalas „Delfi“, V. Pituškienė taip pat 0,75 etato dirba Seimo nario konservatoriaus A. Vyšniausko patarėja.
Politikė portalui teigė dėl susiklosčiusios situacijos atsisakyti Marijampolės tarybos narės mandato neketinanti, o iš Seimo nario patarėjos pareigų esą trauktųsi, jei darbui iškiltų trukdžių.
Savo ruožtu, A. Vyšniauskas sakė, kad V. Pituškienę atleistų po apkaltinamojo nuosprendžio arba „sunkiau sekantis apsiginti“. Anot parlamentaro, kaltinimai jo patarėjai nesusiję su darbu Seimo kanceliarijoje ir pagalba apygardoje.