• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Neįgaliųjų vežimėliai, lazdelės akliesiems, ramentai, funkcinės lovos, judėjimui lavinti skirta įranga – šiandien sukurta daugybė moderniausių priemonių tam, kad negalios paliesti žmonės galėtų gyventi kuo visavertiškiau.

Neįgaliųjų vežimėliai, lazdelės akliesiems, ramentai, funkcinės lovos, judėjimui lavinti skirta įranga – šiandien sukurta daugybė moderniausių priemonių tam, kad negalios paliesti žmonės galėtų gyventi kuo visavertiškiau.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Visoje Lietuvoje veikiantys Techninės pagalbos neįgaliesiems centro prie Socialinės apsaugos įr darbo ministerijos padaliniai rūpinasi, kad neįgaliuosius pasiektų kuo kokybiškesnės ir kuo labiau jų poreikius atitinkančios techninės priemonės.

REKLAMA

Pavyzdžiui, Šiauliuose esantis Techninės pagalbos neįgaliesiems centro skyrius savo lankytojus kiekvieną savaitę skaičiuoja dešimtimis. Čia atvyksta ne tik visos apskrities organizacijų atstovai, bet ir patys neįgalieji: vieni užsuka ko nors paklausti, kiti atneša prašymą konkrečiai priemonei gauti, treti nori pasižiūrėti, ar jiems tiks užsakytas neįgaliojo vežimėlis, įranga, padedanti lengviau vaikščioti ar kitas užsisakytas daiktas.

REKLAMA
REKLAMA

Tačiau anksčiau, kol Šiauliuose esantis centras dar nebuvo rekonstruotas, į jį patekti neįgaliesiems būdavo kebliau. „Mūsų centras įsikūręs pastate, kuriame anksčiau veikė parduotuvė. Taigi patalpos neįgaliesiems čia buvo visiškai nepritaikytos“, - pasakojo Techninės pagalbos neįgaliesiems centro Šiaulių skyriaus vedėjas Stasys Nemeikšis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Todėl renovuojant centro patalpas teko padirbėti iš peties. Nors, pasak S. Nemeikšio, procesas nebuvo trumpas, tačiau dabar į neįgaliojo lankytojo poreikius atsižvelgta kiekviename šio centro kampelyje.

Pavyzdžiui, akliesiems bei silpnaregiams centre įrengtas garsinis informatorius. Lankytojui su regos negalia telefonu parsisiuntus specialią programėlę, informatorius jį garsiai įspės, kur laukia posūkis, kiek koridoriuje dar liko įveikti laiptelių, be to, informacija centre pateikiama ir Brailio raštu. Taip pat buvo įrengti pandusai ir turėklai, skirti judėjimo negalią turintiems žmonėms.

REKLAMA

„Dabar visi užsukę į mūsų centrą sako – kaip jūs gražiai čia įsikūrėte, - pasakojo S. Nemeikšis. – Atvažiuojantys automobiliais irgi džiaugiasi, kad čia rengta ir speciali automobilių stovėjimo aikštelė. Neįgaliųjų organizacijų atstovai taip pat vieni pirmųjų įvertino šias patalpas ir liko patenkinti. Dabar mūsų centras iš tikrųjų atitinka europinius standartus – priešingai nei buvo anksčiau“.

REKLAMA

Techninės pagalbos neįgaliesiems centro rekonstrukcijos projektas buvo finansuotas Europos regioninės plėtros fondo ir šalies biudžeto lėšomis.

„Šiandien kokybiška techninė įranga neatsiejama nuo visaverčio negalios paliesto žmogaus gyvenimo. Todėl techninės pagalbos neįgaliesiems centro veikla yra ypač svarbi. Tačiau, žinoma, ir patys centro padaliniai turi būti kuo labiau fiziškai prieinami neįgaliesiems, kad žmonės galėtų į juos atvykti nesibaimindami galimų nepatogumų. Pasinaudojusi ES struktūrinės paramos lėšomis, Lietuva turi puikią galimybę dar labiau pagerinti neįgaliesiems skirtą infrastruktūrą, ir Šiaulių padalinys – puikus to pavyzdys“, - teigė Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos Lygių galimybių skyriaus vedėja Eglė Čaplikienė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų