„Kaip ir suplanuota, šiandien 20 valandą planuojame pradėti perkėlimo procesą. Planuojame jį užbaigti pirmadienį 8 valandą - nuo tol perkelti klientai bus „Swedbank“ banke“, - BNS sakė „Danske Bank“ atstovė spaudai Vaida Bičkutė.
Anot jos, dėl banko verslo dalies pardavimo šiuo metu peržiūrimas darbuotojų skaičius, tačiau ji negalėjo pasakyti, kiek tiksliai žmonių bus atleista. Kai kuriems darbuotojams bus siūloma likti banke kitose pozicijose.
„Swedbank“ atstovas spaudai Saulius Abraškevičius BNS sakė, jog iš banko pusės procesas vyksta sklandžiai.
„Dar kol kas migracija neprasidėjo, bet viskas vyksta pagal planą. Dirba visa projekto komanda, kuri dirbo ir prie pasiruošimo. Po perėmimo dar bus darbelių IT srityje, bet mums svarbiausia dalis yra ta, kad sėkmingai visi klientai migruotų į mūsų IT sistemas ir paslaugas. Mūsų skaičiavimai yra tokie, kad mūsų tinklas yra visiškai pajėgus aptarnauti papildomą klientų skaičių“, - kalbėjo S.Abraškevičius.
„Danske Bank“ klientų sąskaitos, būsto ir vartojimo paskolos, lizingo sutartys, indėliai bei vertybiniai popieriai bus perkelti automatiškai. „Danske Bank“ klientams reikės kreiptis į „ Swedbank“ tik dėl mokėjimo kortelių ir interneto banko prieigos.
Neskelbiamos vertės „Danske Bank“ mažmeninės bankininkystės verslo pardavimo „Swedbank“ sandoris baigtas kovo 22-ąją. „Danske Bank“ Lietuvoje nuo šiol teiks tik verslo ir privačios bankininkystės paslaugas.
Konkurencijos tarybos duomenimis, 2015 metų pirmąjį pusmetį „Swedbank“ užimama mažmeninės bankininkystės rinkos dalis siekė 30-40 proc., „Danske Bank“ - iki 5 proc., o abiejų bankų kartu - 40-50 procentų.
SEB bankas šioje rinkoje pagal gautas pajamas užėmė 20-30 proc. rinkos, o DNB - 10-20 procentų.
1998-2007 metais valstybė per tuometinį Lietuvos taupomąjį banką (vėliau - „Hansabanką“, o dabar - Swedbank“) grąžino apie 3,5 mlrd. litų atkurtų indėlių (už turėtus nuvertėjusius rublinius indėlius) daugiau nei 1 mln. indėlininkų - jie buvo grąžinti pagal Gyventojų santaupų atkūrimo įstatymą.