• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Pasaulinės IT sprendimų bendrovės „Hewlett-Packard“ (HP) pardavimo direktoriaus Lietuvoje Tado Goberio teigimu, nepaisant ekonominio sunkmečio Lietuvoje ir pasaulyje, investicijos į informacines technologijas neturėtų patirti didelių smūgių.

REKLAMA
REKLAMA

Pasaulio analitikų teigimu, IT sektorius sunkmetį išgyvens geriausiai, nes jis siūlo sprendimus, padedančius optimizuoti veiklą.

REKLAMA

Rudenį HP atlikta klientų Lietuvoje apklausa parodė, kad 23 proc. jų planuoja padidinti investicijas į informacines technologijas. Iki metų pradžios, kol nebuvo iki galo aiški mokestinė politika, verslui buvo sunkoka planuoti biudžetus. Nepaisant to, dar rudenį 47 proc. apklaustų klientų jau turėjo numatę IT biudžetus.

Panašūs ketinimai buvo ir Latvijoje bei Estijoje, kurios į ekonominį sunkmetį įžengė gerokai anksčiau nei Lietuva.

REKLAMA
REKLAMA

„Nors ekonominė padėtis nėra gera, įmonių vadovai jau suvokia, kad informacinės technologijos nėra tik sąnaudos. IT yra tapusios verslo veikimo varikliu ir neretai – išgyvenimo sąlyga, – teigė T. Goberis. – Mūsų apklausos rodo, kad poreikiai kompiuterinėms sistemoms auga – klientai rodo susidomėjimą mūsų „ProLiant“ serveriais, duomenų saugojimo sprendimais.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Manome, kad šįmet nemažai bendrovių ieškos sprendimų, kaip efektyvinti savo veiklą panaudojant informacines technologijas. O tokių sričių yra nemažai“, – sakė HP pardavimo direktorius.

Jo teigimu, turėtų paspartėti įvairių verslo procesų perkėlimas į elektroninę erdvę, pavyzdžiui, elektroninių pardavimo ar tiekimo kanalų kūrimas. Tai galimybė juos optimizuoti ir sumažinti sąnaudas.

REKLAMA

Didelėse įmonėse turėtų augti IT virtualizacijos, paslaugomis pagrįstos architektūros (SOA) poreikis – tai padės geriau išnaudoti turimus IT resursus, pasiruošti plėtrai.

Pokyčių gali atsirasti ir biuruose – turėtų populiarėti mobilusis darbas, darbas namuose.

„Dabar tam palankus metas. Sulėtėjus rinkos plėtrai, galima daugiau dėmesio skirti peržvelgti įmonės veiklą, padaryti procesus skaidresnius, juos optimizuoti. Tai įgyvendinus įmonėms taps lengviau valdyti savo veiklą, identifikuoti darbus, kuriuos galima perduoti vykdyti specializuotoms bendrovėms. Išgryninus veiklą, bus kartu pasiruošta ir ekonomikos atsigavimui, padidės konkurencingumas“, - svarstė T. Goberis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų