„Tarybos sudėtis bus formuojama taip, kad į ją patektų geriausi šalies ekonomikos ekspertai, mokslo institucijų atstovai, verslo konfederacijų, asociacijų ir valstybės institucijų atstovai. Tikimės, kad Taryba bus ta organizacija, kuri reikšmingai prisidės formuojant Lietuvos inovatyvios ekonomikos strategijos ateitį ir didinant šalies konkurencingumą", - sakė ūkio ministrė B. Vėsaitė.
Numatyta, kad Taryba teiks rekomendacijas dėl verslo ir mokslo bendradarbiavimo stiprinimo, naujų ekologiškų technologijų ir gamybos metodų plėtojimo, svarstys ir teiks pasiūlymus dėl galiojančių ir naujų teisės aktų projektų.
Taryba vertins 2007-2013 m. Europos Sąjungos struktūrinių fondų patirtį ir teiks pasiūlymus dėl 2014-2020 m. priemonių formavimo, rengs pasiūlymus dėl efektyvesnio švietimo institucijų ir verslo atstovų bendradarbiavimo siekiant užtikrinti verslui reikalingų specialistų rengimą. Taryba siūlys priemones, kuriomis būtų skatinami verslumo, kūrybiškumo gebėjimai, taip pat gebėjimai formuoti ir diegti inovacijas. Taryba taip pat skatins naujų įmonių steigimą ir teiks pasiūlymus dėl palankių verslo aplinkos gerinimo sąlygų.
Numatoma, kad svarbiems, atskirų sričių su Tarybos uždavinių vykdymu susijusiems klausimas Taryba galės sudaryti darbo grupes iš Tarybos narių, kitų suinteresuotų institucijų ir įstaigų atstovų. Sprendimai Taryboje bus priimami balsų dauguma atviru balsavimu. Tarybos darbo koordinavimu rūpinsis Ūkio ministerijos Verslo ir mokslo bendradarbiavimo skyrius.