• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Jau artimiausiu metu daugybė gyventojų sulauks pranešimų apie įsiskolinimą „Sodrai“. Jos vadovė viliasi, kad šįkart niekuo dėti žmonės nebus melagingai palaikyti skolininkais. Tačiau visi kiti gali nemaloniai nustebti dėl užblokuotų sąskaitų.

Jau artimiausiu metu daugybė gyventojų sulauks pranešimų apie įsiskolinimą „Sodrai“. Jos vadovė viliasi, kad šįkart niekuo dėti žmonės nebus melagingai palaikyti skolininkais. Tačiau visi kiti gali nemaloniai nustebti dėl užblokuotų sąskaitų.

REKLAMA

Interviu portalui tv3.lt „Sodros“ direktorė Julita Varanauskienė sakė, kad iš viso yra daugiau kaip 50 tūkst. gyventojų, kurie už praėjusiais metais gautas pajamas liko skolingi. Bendra jų skola viršija 30 mln. eurų, tad vienas skolininkas nesumokėjo vidutiniškai 600 eurų.

„Iš tikrųjų šiandien turime tokią situaciją, kad tinkama forma dar negalėjome informuoti žmonių, kad jie turi sumokėti įmokas. Kol to nepadarėme, tiems gyventojams kažkokios sankcijos ar priverstinio poveikio priemonės iš tikrųjų nebus taikomos

Kai būsime viską pasirengę ir teisingai suskaičiavę, išsiųsime pranešimus ir ten jau bus įvardyti terminai, per kiek laiko turi sumokėti ir tik tada jei nebus įvykdyta ta prievolė, tada skola bus išieškoma įprastine tvarka“, – aiškino direktore.

REKLAMA
REKLAMA

Jos teigimu, gyventojai bus informuojami įprastais būdais. Jų asmeninėje „Sodros“ paskyroje bus publikuota žinutė apie skolą. Jeigu gyventojas yra nurodęs savo el. pašto adresą žinia apie pranešimą bus išsiųsta ir elektroniniu laišku.

REKLAMA

Jeigu skolininkai pradels terminus, kurie bus nurodyti pranešime, tada „Sodra“ siųs raginimą sumokėti skolą gražiuoju. Galiausia bus imtasi priverstinio poveikio priemonių, tarp kurių – ir lėšų nurašymas iš banko sąskaitų.

Paklausta, kodėl pinigai nurašomi ar tokia pati skolos suma įšaldoma skirtingose blokuojamose sąskaitose, o ne vienoje, J. Varanauskienė kalbėjo:

„Tai nėra blokavimas, tai yra išieškojimas iš sąskaitų. Jeigu sąskaitoje yra pinigų tiek, kiek reikia išmokėti, jie tiesiog nurašomi. Jei asmens sąskaitoje ar sąskaitose nėra tiek pinigų, tada įjungiamas toks laukimo režimas ir laukiama kol įkris. Ir laukiama, į kokią sąskaitą pinigų įkris.

REKLAMA
REKLAMA

Dėl pačios sistemos ribotumo atsitinka taip, kad nesuspėja sistema suprasti, kad jau nuo vienos sąskaitos nurašyta. Tikrai yra kur tobulėti ir pasistengti.“

Piniginių lėšų apribojimų informacinė sistemą administruoja Registrų centras. „Sodros“ direktorė negalėjo pasakyti, kad sistema bus patobulinta tiek, kad pinigai nebūtų įšaldomi keliose sąskaitose.

Beje, praėjusią savaitę daugybei gyventojų „Sodra“ išsiuntė laiškus, kuriuose buvo nurodyta, kad jie yra nesumokėję įmokų. Tačiau netrukus paaiškėjo, kad laiškus gavo ir absoliučiai nieko neskolingi ar įmokas į priekį sumokėję gyventojai. Tad kaip žinoti, kad šįkart pranešimas apie skolą yra teisingas ir tikslus?

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Tai, kas įvyko, buvo apmaudi klaida. Kai tik tą pamatėme, kai klaida buvo aptikta, visomis informavimo priemonėmis gyventojus apie tą klaidą informavome. Taip pat atlikome tyrimą, kodėl tokios klaidos atsitinka.

Susidėjo keli dalykai, tarp jų buvo ir žmogiškų klaidų. Kadangi specialistai viską stengiasi padaryti laiku, tiesiog pritrūko laiko, kad tai būtų padaryta teisingai. Tačiau tikrai šiandien rengiamasi labai atsakingai, kad tie pranešimai būtų tikslūs“, – komentavo „Sodros“ direktorė.

REKLAMA

Ji priminė, kad dėl susidariusio įsiskolinimo ne tik gali būti nurašyti pinigai iš sąskaitų, tačiau gyventojai gali prarasti ir sveikatos draudimą. Paprastai tariant, nepadengus skolos gali tekti mokėti už sveikatos priežiūros paslaugas, kurios paprastai yra nemokamos.

Pasitikrinti privalomojo sveikatos draudimo skolą, anot pašnekovės, yra paprasta. Tą galima padaryti „Sodros“ arba Valstybinės ligonių kasos interneto svetainėse. Tačiau paprastesnė informacija apie asmens socialinio draudimo skolą dar yra rengiama. Šiuo metu ją galima pamatyti tik prisijungus prie paskyros.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų