• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Sniegu padengti kalnai kyla virš subtropinio paplūdimio – išties nuostabus vaizdas, tačiau iš kitų pajūrio kurortų Sočis išsiskiria savo milžinišku kiekiu betono ir plieno. Tai – milžiniškas projektas, kuris, kaip tikisi Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas, padės transformuoti šį silpną šalies regioną, rašo naujienų portalas CNN.

REKLAMA
REKLAMA

Tai padaryti ketinama pasinaudojant sportu, panašiai kaip tai padarė Kinija, surengusi 2008 metų vasaros olimpines, ar tikisi padaryti Kataras, kuris 2020 metais surengs Pasaulio futbolo čempionatą.

REKLAMA

Pranešama, kad žaidynės kainuos mažiausiai 50 mlrd. JAV dolerių. Pirmosios Rusijoje rengiamos žiemos olimpinės žaidynės bus pačios brangiausios per visą istoriją ir net viršys 40 mlrd. JAV dolerių kainavusias Pekino vasaros olimpines žaidynes.„Girdėjau, kad šiuo metu tai – didžiausia statybų aikštelė pasaulyje ir tai nesunkiai galima pamatyti“, - CNN teigė JAV olimpinio komiteto atstovas Patrickas Sandusky.

REKLAMA
REKLAMA

Vienas iš šešių naujų stadionų bus naudojamas vien tik atidarymo ir uždarymo ceremonijoms.

„Tai – pakankamai didelis nacionalinis, ne regioninis projektas, - teigė P. Sandusky, kuris praėjusių metų lapkritį su JAV delegacija lankėsi Sočyje. – Galima matyti, kad tai patenka į einamąją V. Putino darbotvarkę, tai nėra vien tik organizacinio komiteto ar Sočio regiono klausimas. Tai – didžiulis projektas Rusijai.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kylančios kainos

Likus metams iki 2014-ųjų žiemos olimpinių žaidynių didžioji dalis Juodosios jūros miesto tebėra masiniai pastoliai. Nuo tada, kai 2007 metais Rusijai buvo suteikta teisė rengti žaidynes, jų kaina smarkiai pakilo. Tačiau Kremlius nori pasirodyti kuo geriau, nes 2018 šalyje taip pat bus rengiamas pasaulio futbolo čempionatas.

REKLAMA

„Dalis Rusijos investicijų nėra vien tik tai, ką žmonės pamatys čia atvykę. Jie nori sukurti žiemos rojų, kurį tikisi parodyti visam pasauliui per televizijos transliacijas ir pritraukti turistus ateityje, - CNN teigė 2010 žiemos olimpinių žaidynių čempionas Billas Demongas, kuris neseniai dalyvavo Sočyje surengtose varžybose. – Jie ne tik geležinkeliu sujungė Sočio miestą su kalnais, bet kartu sujungė Sočį su Vakarų Europa.“

REKLAMA

V. Putino atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas prisipažino, kad šalies laukia itin sunki užduotis. „Tai – milžiniškas iššūkis, ypač prezidentui V. Putinui, nes jis olimpines žaidynes mato kaip galimybę pakelti šalies ekonomiką ir paskatinti plėtrą Sočio regione“, - kalbėjo jis.

Didžioji dalis išlaidų tenka kurorto infrastruktūros plėtrai. Skirtingai nei praėjusios žiemos olimpinės žaidynės Vankuveryje, kurios buvo integruotos pačiame mieste, Sočis turi pradėti nuo pamatų – tiesti naujus kelius, geležinkelius, statyti viešbučius bei plėsti elektros tinklą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Sulaukė kritikos

Rengiant bet kokį didelį projektą neišvengiamai laukia problemos. Visai neseniai buvo surengta iškilminga ceremonija, skirta paminėti metus iki olimpinių žaidynių pradžios. Vos dieną prieš šią ceremoniją žmogaus teisių stebėjimo organizacija „Human Rights Watch“ paskelbė ataskaitą, kurioje tvirtinama, kad statybų bendrovės išnaudojo darbuotojus.

Prieš žaidynes Sočyje buvo rengiama nemažai bandomųjų varžybų, kuriose dalyvavę sportininkai skundėsi neprofesionaliomis slidinėjimo trasomis. Nepaisant to, dauguma jų tikisi, kad šalis pasimokys iš šių varžybų ir Sočio olimpinėse žaidynėse visi trūkumai bus pašalinti.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų