Investuotojų asociacijos suvienyti neužregistruotos „Snoro“ akcijų emisijos pirkėjai kreipėsi į teismą. Ieškinį Vilniaus apygardos teismui pareiškę 410 smulkiųjų investuotojų prašo grąžinti 8,172 mln. litų.
„Po sėkmingai pasibaigusios bylos dėl didesnės „Lifosos“ akcijų kainos, pavyko suburti dar didesnę smulkiųjų akcininkų grupę, kuri reikalauja grąžinti deponuotas lėšas už taip ir neišleistas „Snoro“ akcijas. Tikimės, kad grupės ieškinys palengvins darbą ir teismui, nes vietoje daugiau nei 400 ieškinių su tokiais pat reikalavimais pateiktas tik vienas – su rekordiniu Lietuvoje ieškovų skaičiumi“, – sakė Investuotojų asociacijos valdybos narys Tomas Pilipavičius.
Pateiktame ieškinyje taip pat prašoma taikyti laikinąsias apsaugos priemones – areštuoti banko „Finasta“ sąskaitoje esančias lėšas, įmokėtas už neužregistruotą „Snoro“ akcijų emisiją.
„Pagal Bankų įstatymą, už naujai išleidžiamas akcijas įmokėtos lėšos kaupiamos specialiai tam atidarytoje sąskaitoje ir gali būti naudojamos tik užregistravus įstatų pakeitimus, susijusius su įstatinio kapitalo didinimu. Tai reiškia, kad investuotojų įmokėti pinigai nebuvo ir nėra „Snoro“ turtas, todėl privalo būti grąžinti investuotojams“, – sakė Investuotojų asociacijos valdybos narė ir „AAA Baltic Service Company“ advokatė Daiva Ušinskaitė-Filonovienė.
Pasak jos, atsižvelgiant į pradėtą procesą, ieškovai kviečia „Snoro“ bankroto administratorių bei „Finastą“ susilaikyti nuo veiksmų dėl smulkiųjų investuotojų lėšų.
„Snoro“ akcininkai sprendimą platinti naują 380 mln. litų akcijų emisiją priėmė 2010 metų gruodžio 21 dieną. Didžiąją dalį iš naujos 380,083 mln. litų „Snoro“ akcijų emisijos ketino pirkti buvę „Snoro“ pagrindiniai akcininkai – Vladimiras Antonovas (200,483 mln. litų) bei Raimondas Baranauskas (74,517 mln. litų) bei „Jubilee Financial Products“ valdomas fondas (80,021 mln. litų).
Smulkieji investuotojai naujosios akcijų emisijos galėjo įsigyti už maždaug 25,061 mln. litų.
2011 metų lapkričio 16 dieną Lietuvos Vyriausybė nacionalizavo „Snoro“ akcijas, o lapkričio 22 dieną Lietuvos bankas atsisakė išduoti leidimą registruoti „Snoro“ įstatų pakeitimus dėl kapitalo didinimo. Gruodžio 7 dieną „Snorui“ iškelta bankroto byla.