• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Niklas Zennstromas padėjo įkurti internetinių pokalbių paslaugą „Skype“. 2001 metais jis taip pat buvo vienas iš duomenų dalinimosi svetainės „Kazaa“ įkūrimo, rašo naujienų portalas CNBC. 2005 metais už 2,6 mlrd. JAV dolerių pardavę „Skype“ kompanijai „eBay“ N. Zennstromas ir jo kolega Janusas Friisas įsteigė internetinių vaizdo medžiagų portalą „Joost“.

REKLAMA
REKLAMA

Būdamas nuoseklus verslininkas N. Zennstromas šiuo metu svarsto naujas investavimo į technologijas galimybes su nauja savo įmone „Atomico“. Vienas iš „Skype“ įkūrėjų dalinasi mintimis su portalu „CNBC.com“ apie praeities sėkmę ir ateities planus.

REKLAMA

- Kodėl, Jūsų manymu, „Skype“ kompanijai pavyko pasiekti tokį pasisekimą, kai tuo tarpu kitoms internetinių pokalbių kompanijoms to padaryti nepasisekė?

- Manau, kad taip nutiko dėl keleto priežasčių. Visų pirma, tai mes kaip komanda sutelkėme visą savo dėmesį ties tuo, kad padarytumėme pagrindinį „Skype “ produktą pasauliniu standartu – mes turėjome ambicijų tapti pasauliniais žaidėjais.

REKLAMA
REKLAMA

Ankstesni interneto telefonijos (VOIP) sprendimai būdavo nesėkmingi. Mes nustatėme, kad šioje vietoje buvo dvi problemos: technologijos ir vartotojų patyrimas.

Mes atradome, kad vartotojų vartotojui (angl. peer-to-peer) technologijos buvo tinkamas sprendimas technologijų problemai. Šioje srityje nemažai patirties buvo įgiję „Kazaa“ kompanijoje. Sukūrę vartotojų patyrimo modelį, mes išbandėme seserų, žmonų ir net mamų prototipus, kad įsitikintumėme, kad paslauga yra lengvai naudojama.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pasirinktas laikas buvo puikus. Mes paleidome „Skype“ interneto vartotojams ir anksčiau nei bet kas kitas panaudojome aukštos kokybės garso technologijas.

Be to, žmonės visame pasaulyje nori bendrauti ir matytis su savo artimaisiais ar bendradarbiais. Pristatydami transformacinį verslo modelį mes bandėme įžengti į labai plačią rinka ir tai buvo didžiulė galimybė.

REKLAMA

Šiandien, dirbant „Atomico“ kompanijoje, įmonėse mes ieškome tokių savybių: verslininkų, turinčių globalių ambicijų tapti savo srities nugalėtojais, unikalių transformacinių produktų ar verslo modelių, plačių pereinamųjų rinkų ir galiausiai tinkamo laiko.

- 2006 metais Jūs taip pat įsteigėte internetinę vaizdo įrašų svetainę „Joost“. Šiuo metu sparčiai auga susidomėjimas internetinių vaizdo įrašų svetainėmis, tokiomis kaip „Hulu“. Kodėl, jūsų manymu, visus taip vilioja padaryti šiuos projektus pelningais?

REKLAMA

Vaizdo medžiaga dideliu mastu persikelia į internetą. Tai yra viliojanti rinka toms kompanijoms, kurios savo veiklą pradeda kaip iškirtinai internetinės įmonės, tokios kaip „Joost“.

Naujoms kompanijoms paprasčiausiai yra per brangu įsigyti teises rodyti populiariausius vaizdo įrašus. Tačiau pažvelkite į „Netflix“, kuri savo veiklą pradėjo nuo DVD pardavimų, o atėjus tinkamam metui perėjo prie vaizdo įrašų parsisiuntimo ir sulaukė milžiniško pasisekimo.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

- Kiek nerimo kelia „Netflix“ kompanijos augimas?

Kai kurie interneto operatoriai yra susirūpinę, kad vaizdo įrašų paslaugų tiekėjai, tokie kaip „Netflix“ ar „YouTube“, sunaudoja labai daug interneto pralaidumo. Nors tame ir yra dalis tiesos, tačiau aš spėju, kad operatoriai norėtų teikti savo paslaugas taip pat sėkmingai kaip ir „Netflix“ ir „YouTube“.

REKLAMA

- Kokia didžiausia Jūsų kaip verslininko padaryta klaida ir ką Jūs iš jos išmokote?

Aš stengiuosi nesustoti ties didelėmis klaidomis, o suklydęs judėti į priekį. Aš neretai padarau klaidų ir tai yra rizikos kapitalo verslininkų gyvenimo dalis. Manyčiau, kad viena didžiausių klaidų buvo ta, kad anksčiau nepradėjau kurti savo atskiros kompanijos. Devynis metus aš praleidau dirbdamas kitiems ir tik 2000 metais pradėjau kurti „Kazaa“.

- Kokia yra geriausia Jūsų investicija?

Greičiausiai tai, kad aš rimtai žiūrėjau į savo mokslus. Aš tikiuosi, kad investicija į „Atomico“ kompaniją taps geriausia mano finansine investicija.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų