• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Iki Kalėdų liko mažiau nei dvi savaitės. Gyventojai skuba dar nupirkti ir išsiųsti dovanas artimiesiems. Tačiau siuntų bendrovės tikina, kad paštomatai jau užgrūsti siuntiniais. Todėl sutrumpino siuntų saugojimo laiką, o kuo greičiau pasiimti siuntą gyventojus skatina ir dovanomis, ausinukais ar kelione.

Iki Kalėdų liko mažiau nei dvi savaitės. Gyventojai skuba dar nupirkti ir išsiųsti dovanas artimiesiems. Tačiau siuntų bendrovės tikina, kad paštomatai jau užgrūsti siuntiniais. Todėl sutrumpino siuntų saugojimo laiką, o kuo greičiau pasiimti siuntą gyventojus skatina ir dovanomis, ausinukais ar kelione.

REKLAMA

Bendrovės „DPD Lietuva“ komunikacijos vadovas Tomas Vaišvila sakė, kad šią savaitę būtina išsiųsti siuntas, norint, kad jos gavėjus pasiektų iki Kalėdų.

„Nors Kūčios ir Kalėdos šiemet išpuolė dėkingomis dienomis – savaitgalį. Todėl teoriškai galima bandyti dovanas dar išsiųsti ir Kalėdų savaitės pradžioje, gruodžio 19–20 dienomis. Po gruodžio 20 d. jau rizikinga siųsti, gali būti, kad dovana gavėją jau pasiek tik po Kalėdų“, – įspėjo bendrovės atstovas.

Taip pat jis atkreipė dėmesį, kad žmonės ne tik siunčia dovanas, kiti jas dar tik tikisi gauti iš elektroninių parduotuvių.

REKLAMA
REKLAMA

„Jeigu dar nenupirkote dovanų iš elektroninių parduotuvių, geriausia tai padaryti ateinančią savaitę“, – patarė T. Vaišvila.

REKLAMA

Pataria išsiųsti kuo greičiau

Tarptautinės siuntų bendrovės „Venipak“ rinkodaros ir komunikacijos vadovė Baltijos šalims Kristina Sušinskaitė irgi ragino gyventojus kalėdinėmis dovanomis pasirūpinti nelaukiant paskutinės minutės, o jeigu taip nutiko – atsižvelgti į prekybininkų arba siuntų bendrovių skelbiamus vėliausius terminus.

„Tiesa, svarbu suprasti, kad sklandus siuntos pristatymas priklauso ne tik nuo siuntų bendrovių veiklos. Ne ką mažiau svarbus ir įmonių, iš kurių perkama, vaidmuo, kada siunta bus paruošta ir perduota kurjeriui bei, žinoma, pačio pirkėjo planavimas.

REKLAMA
REKLAMA

Taigi, šiemet visas iki gruodžio 21 d. į mūsų rankas perduotas siuntas Baltijos šalyse pristatysime dar iki Kalėdų“, – žadėjo bendrovės atstovė.

Siuntų bendrovės „Omniva“ Komunikacijos ir tvarumo vadovė Raimonda Strazdauskaitė irgi tikino, kad siuntas reikėtų išsiųsti kuo anksčiau.

„Reikia turėti mintyje, kad visi stengiasi apsirūpinti šventiniais pirkiniais, siunčia dovanas, tad užimtumas tiek paštomatuose, tiek mūsų kurjerių didesnis šventiniu sezonu, nepaisant naujai pasamdytų pajėgų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Svarbu paminėti, kad siuntos pristatymo efektyvumas daug priklauso ir nuo pačių klientų, todėl raginame būti atidžius: teisingai ir saugiai supakuoti siuntas, atkreipti ypatingą dėmesį į dužius daiktus. Taip pat kviečiame patikrinti, ar teisingai nurodyti gavėjo kontaktai: adresas, telefono numeris. Prasti žiemos orai paskutinėmis dienomis prieš Kalėdas gali lemti vėlavimus, tad norint ramiai sutikti šventes, raginame nelaukti paskutinės minutės“, – komentavo bendrovės atstovė.

REKLAMA

Paštomatuose grūstis

Anot T. Vaišvilos, paštomatų užimtumas šiuo metu Lietuvoje yra didelis.

„Srautai ėmė didėti jau nuo lapkričio pradžios. O piką pasiekė per juodojo penktadienio išpardavimus. O dar vieną piką jaučiame paskutinę savaitę prieš Kalėdas“, – komentavo bendrovės atstovas.

K. Sušinskaitė irgi pastebėjo, kad išaugusias siuntų apimtys buvo fiksuojamos jau lapkričio mėnesį.

„Tikėtina, kad gyventojai pasinaudodami prekybininkų siūlomomis nuolaidomis įsigijo tiek atidėtus stambesnius pirkinius, tiek išankstines Kalėdų dovanas. Remiantis ankstesnių metų patirtimi, galime teigti, kad sulig Juoduoju penktadieniu į viršų šoktelėjantys siuntų kiekiai išsilaiko iki pat Kalėdų, o intensyvumu išsiskiria paskutinė savaitė prieš Kalėdas.

REKLAMA

Pastebime, kad vis labiau populiarėja siuntų pristatymas į paštomatus, iš kurių gyventojai gali pasiimti siuntas pagal savo gyvenimo ritmą – jiems patogioje vietoje bet kuriuo paros metu. Šiuo metu siuntų laikymo terminas paštomate yra sutrumpintas nuo 7 iki 3 dienų. Šį sprendimą priėmėme, pirmiausia, atsižvelgę į pirkėjų įpročius, mat didžioji dalis siuntų yra atsiimama per pirmas dvi dienas nuo jų pristatymo į paštomatą arba po pakartotinio priminimo“, – komentavo bendrovės atstovė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Klientus apdovanoja

Anot T. Vaišvilos, dideli siuntų kiekiai užkiša paštomatus.

„Žmonės kartais neskuba pasiimti siuntinių. Kartais tenka siuntas dalinti tiesiai iš autobusiuko. Todėl skatiname žmonės kuo greičiau atsiimti siuntas. Jeigu jie pasiima ją per kelias valandas, gali laimėti įvairių prizų, pavyzdžiui, ausinukus ir kt.

Taip pat sutrumpinote siuntų saugojimo laiką, nuo lapkričio siuntas saugome 3 dienas“, – pasakojo T. Vaišvila.

REKLAMA

R. Strazdauskaitė tikino, kad bendrovė prieš šventes siuntų saugojimo laiko paštomatuose nesutrumpino.

„Per šias šventes siuntas paštomatuose saugome kaip įprastai, termino netrumpiname. Tačiau matome, kad klientai darosi vis labiau sąmoningi ir skuba atsiimti siuntų, taip suteikdami galimybę įdėti daugiau siuntų ir nudžiuginti daugiau klientų. Tad svarstome kitąmet siuntų saugojimo laikotarpį trumpinti.

REKLAMA

O šiemet už klientų draugystę ir mūsų pasirinkimą dovanojame kelionę į Laplandiją. Kiekvienas nuo lapkričio 20 iki gruodžio 17 dienos (imtinai) išsiuntęs siuntą per  paštomatą ar kurjerį automatiškai dalyvauja žaidime“, – komentavo bendrovės atstovė.

Į užsienį siųsti dovanas jau per vėlu

R. Strazdauskaitė sakė, kad siuntos į tolimesnes Europos šalis ar kitus žemynus keliauja ilgiau ir būtent pikiniu sezonu siuntos kelionei siūlome numatyti ir 34 savaites.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Anot T. Vaišvilos, į užsienį siųsti dovanas jau per vėlu, gavėjai jų iki Kalėdų nebegaus.

„Nebent žmonės siunčia jas į Latviją, Estija. Į kaimynines šalis siuntos nukeliauja greičiau, gali ir per dieną jau pasiekti gavėją. Tačiau į Didžiąją Britaniją, Prancūziją, Vokietija siuntos gali keliauti nuo 3 dienų iki savaitės.

O jeigu žmonės kažką norėtų parsisiųsti iš JAV ar Kinijos, tai jie jau pavėlavo. Siuntos iš trečiųjų šalių keliauja keletą savaičių ar mėnesį“, – komentavo T. Vaišvila.

tv3.lt

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų