Prie informacijos apie tikrąją padėtį Ukrainoje skleidimo gali prisidėti kiekvienas, turintis priėjimą prie interneto.
„Atsidarykite „Google Maps“. Nueikite į Rusiją. Pasirinkite ten kokį restoraną ar verslą ir parašykite atsiliepimą. Rašydami atsiliepimą, paaiškinkite, kas vyksta Ukrainoje“, – siūlo programišiai.
Nežinantiems, ką rašyti atsiliepime, pateikiamas toks pavyzdys (jį galima nusikopijuoti ir įklijuoti):
„Еда была отличной! К сожалению, Путин испортил наши аппетиты, вторгшись в Украину. Противостаньте своему диктатору, прекратите убивать невинных людей! Ваше правительство лжет вам. Вставай!“
Išvertus į lietuvių kalbą tai skambėtų taip:
„Maistas buvo puikus! Deja, Putinas sugadino mums apetitą, įsiveržęs į Ukrainą. Sukilkite prieš savo diktatorių, nustokite žudyti nekaltus žmones. Jūsų valdžia jums meluoja. Sukilk!“
Go to Google Maps. Go to Russia. Find a restaurant or business and write a review. When you write the review explain what is happening in Ukraine.
— Anonymous (@YourAnonNews) February 28, 2022
Idea via @Konrad03249040
Žinoma, galima naudoti ir kitokį aprašymą, aprašymai bus geriau reitinguojami, jeigu vietos įvertinimas turės daugiau žvaigždučių.
Kitas pasiūlymas, kaip skleisti tikrą informaciją Rusijoje – naudotis „Tinder“ ar kitomis geolokaciją naudojančiomis programėlėmis.
Savo profilio aprašyme tereikia įvardyti, kas vyksta Ukrainoje, ir tuomet pakeisti savo buvimo vietą į Rusiją.
Kaip žinoma, Vladimiro Putino režimas daro viską, kad eiliniai rusai nesužinotų tikros padėties, kaip jų vardu žudomi „broliai ukrainiečiai“.
Valstybinės institucijos jau uždraudė daugybe nepriklausomos žiniasklaidos, blokuojami socialiniai tinklai, pats karas pabrėžtinai vadinamas „operacija“ neva išgelbėti ukrainiečius nuo „nacių“.
Apklausos rodo, kad daugiau nei 90 proc. pasitiki savo prezidentu Volodymyru Zelenskiu ir visais įmanomais kanalais ragina rusų karius jų negelbėti ir išvesti karines pajėgas.
Rusijos armijai užpuolus Ukrainą, Vakarų šalys paskelbė precedento neturinčias plataus masto sankcijas Kremliui.
Nuo karo pradžios jau žuvo šimtai ukrainiečių – tarp jų yra civilių ir vaikų.