Medikų teigimu, 18-21 laipsnių kambario temperatūra yra sveikiausia, tačiau tyrimų metu apklausti asmenys patvirtino atsukantys šildymą namuose iki 25 laipsnių (36% apklaustųjų), o kas dvidešimtas respondentas – iki 30 laipsnių. Tokia temperatūra yra aukštesnė nei karštą britiškos vasaros dieną.
Energy Saving Trust skaičiavimai rodo, kad vidutiniškai padidinę šildymą vienu laipsniu, susilauksime 65 svarais didesnės metinės sąskaitos. Šios žinios ypač neramina pensininkus, kurių daugiau nei trečdalis teigia turėsią finansinių sunkumų prireikus susimokėti už šildymą. Specialistai pataria imtis visų įmanomų priemonių, kad namuose būtų užtikrinta geresnė šilumos izoliacija. Taupantiems derėtų didžiausią temperatūrą palaikyti tik tuose kambariuose, kuriuose praleidžiama daugiausia laiko, uždarant duris į kitas patalpas, miegamuosius užtektų pašildyti tik prieš einant miegoti.
Mokslininkai neabejojo, kad žmonių organizmai prisitaiko prie temperatūrų pokyčių, pavyzdžiui, šaltyje reguliariai dirbantys asmenys laikui bėgant pripranta ir nejaučia tokio diskomforto, kaip žmonės, retai patenkantys į tokias situacijas. Be to, rudenį daugelis jautriau reaguojame į šaltį nei pavasarį, net jei temperatūra bus tokia pati. Taip pat pastebėta, kad moterys yra jautresnės šalčiui nei vyrai.
Žmonės, turintys geresnę kraujo apytaką (tai gali priklausyti ir nuo sportiškumo, ir nuo amžiaus), šaltį išgyvena lengviau, iš čia kyla skirtumai, dėl kurių vieni jau rugsėjį skuba įsijungti šildymą, o kiti dėvi vasarinius rūbus ir nešildo namų iki pat gruodžio.
Apklausų rezultatai publikuoti Daily Mail 29.01.2014