Tarnybos atstovai susitiks su gamintojais ir suformuluos siūlymus, kuriuos pateiks Vyriausybės vadovui Algirdui Butkevičiui.
„Premjeras žada sukviesti tarnybas į vieną būrį ir kažkaip pažaboti tą dalyką, nes Lenkijoje lietuviai masiškai perka mėsą, pieno produktus, vištieną“, - BNS sakė J.Milius.
Jo teigimu, didžiausia problema - kad kontrabandinės lenkiškos mėsos gabenimo į Lietuvą atvejai išaiškinami beveik kasdien, tačiau dėl ekonominių priežasčių jos srauto neįmanoma sustabdyti.
„Praktiškai kiekvieną dieną „sugauname“ kontrabandinę mėsą iš Lenkijos. Per paskutinius du metus daugiau kaip 20 nelegalių cechų išaiškinome. Dideliais kiekiais vežama mėsa ir, aišku, vien policinėmis priemonėmis nepadės, reikia galvoti ir apie ekonomines priemones. Dabar euras yra apie 4,5 zloto, žaliai mėsai, visoms būtinoms prekėms Lenkijoje taikomas 5 proc. PVM, kai pas mus – 21 proc. Vien policinėmis priemonėmis susitvarkyti yra labai sudėtinga“, - BNS sakė J.Milius.
Jo teigimu, iš Lenkijos į Kauno sandėlį kas savaitę vien oficialiai atvežama apie 300 tonų paukštienos. Be to, pasak jo, nemažai gyvūnų augintojų yra linkę Lenkijoje pirkti ir skerdimo paslaugas.
„Turime apie 700 tūkst. kiaulių. Per metus apie 300 tūkst. kiaulių papjaunama Lenkijoje, iš pasienio rajonų beveik visi paukščiai pjaunami Lenkijoje. Ir darbo vietos prarandamos, taip pat, matyt, išlošiama ant mokesčių“, - sakė J.Milius.
Jo nuomone, Lietuvoje turi būti įvesta nuolatinė sistema, kuri padėtų suvaldyti kontrabandinės mėsos srautus.
Veterinarijos tarnybos pareigūnai kasmet neleidžia realizuoti vidutiniškai apie 2 tūkst. tonų nesaugių ir nekokybiškų maisto produktų.