Įvykdžius KET pažeidimą, pavyzdžiui, viršijus leistiną greitį, kai kuriais atvejais vairuotojai, nenorėdami prisiimti kaltės už padarytą pažeidimą, deklaruoja, kad neva KET nusižengimą įvykdė kitas asmuo, todėl jis yra baudžiamas be reikalo.
Tarkime, kai kurie bando ką nors padaryti su automobilio numeriais, kad jie nebūtų tinkamai užfiksuoti ar apsimeta, kad pažeidimo metu prie automobilio vairo buvo kitas asmuo.
Tačiau net ir tokiu atveju policija dažnai sugeba išsiaiškinti, ar asmuo nepateikia melagingų parodymų.
Lietuvos kelių policijos tarnybos duomenimis, tokio tipo pažeidimų, kai vairuotojai bandė gudrauti, 2021 m. buvo užfiksuota 50 atvejų.
Už melagystes – baudos
Lietuvos kelių policijos tarnybos Administracinės veiklos ir eismo priežiūros skyriaus vyriausioji specialistė Jorūnė Liutkienė vairuotojams primena, kad vairuotojų bandymas gudrauti gali atsirūgti, mat už tai gresia baudos.
„Asmenų kliudymas administracinio nusižengimo tyrimą atliekančiam pareigūnui atlikti šiame kodekse nustatytus procesinius veiksmus užtraukia baudą nuo 30 iki 170 eurų.
Be to, melagingų liudytojo ar nukentėjusiojo parodymų davimas, melagingos eksperto išvados ar specialisto paaiškinimo teikimas, melagingas ar žinomai neteisingas vertimas administracinio nusižengimo byloje, išskyrus atvejus, kai administracinio nusižengimo byla nagrinėjama teisme, vengimas ar atsisakymas duoti liudytojo parodymus administracinio nusižengimo byloje, įrodymų naikinimas ar jų slėpimas, naudojimasis negaliojančiais, fiktyviais ar kito asmens dokumentais arba kitokia apgavystė administracinio nusižengimo byloje užtraukia baudą nuo 300 iki 860 eurų“, – anksčiau komentavo policijos atstovė.