• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Seimas antradienį apsispręs, ar nuo 2025 metų dviem procentiniais punktais didinti mokesčius azartinių lošimų verslui.

Seimas antradienį apsispręs, ar nuo 2025 metų dviem procentiniais punktais didinti mokesčius azartinių lošimų verslui.

REKLAMA

Organizuojant lošimus lošimo automatais, stalo lošimus, bingo, totalizatorių, lažybas ir nuotolinius lošimus, loterijų ir lošimų mokesčio bazei vietoj 20 proc. būtų taikomas 22 proc. mokesčio tarifas. Jis būtų mokamas nuo gautų bendrųjų pajamų.   

Loterijų ir lošimų mokesčio tarifo padidinimas leistų surinkti apie 4,4 mln. eurų daugiau pajamų į valstybės biudžetą. 

Didesnio  lošimų verslo apmokestinimo iniciatorė finansų ministrė Gintarė Skaistė yra teigusi, kad iš padidinto mokesčio gautas papildomas pajamas ketinama investuoti į visuomenės švietimą apie probleminio lošimo galimą bei daromą žalą. 

Anksčiau BNS ministrė yra sakiusi, kad šias lėšas nukreipus socialinės lošimų prevencijos reklamos sklaidai, būtų galima sušvelninti poveikį potencialiam žiniasklaidos pajamų sumažėjimui, jei būtų priimtas šiuo metu Seime taip pat svarstomas lošimų reklamos draudimas. 

REKLAMA
REKLAMA

Lošimų priežiūros tarnybos duomenimis, Lietuvoje lošimus organizuoja 12 bendrovių.

Lošimų verslo atstovas: mokestis paliestų 8 iš 12 bendrovių

Nacionalinės lošimų ir žaidimų verslo asociacijos prezidentas Liutauras Ulevičius sako, kad didesnis tarifas palies aštuonias įmones.  

REKLAMA

„Idėja dar padidinti lošimų mokestį 8-ioms iš 12-os rinkoje dar veikiančių bendrovių bus lemtinga. Analizuojant viešus 2023 metų finansinės atsakomybės dokumentus akivaizdu, kad net trys bendrovės praėjusiais metais jau patyrė nuostolį, o dar penkios dirbo su minimaliu pelnu. Jeigu būtų pritarta ministrės idėjai padidinti specialųjį mokestį nuo 20 iki 22 proc., reikštų, kad visos šios aštuonios bendrovės kone garantuotai turėtų spręsti klausimą dėl veiklos nutraukimo“, – BNS teigė L. Ulevičius. 

REKLAMA
REKLAMA

Pasak jo, pakeitimas būtų naudingiausias dabar rinkoje jau ir taip dominuojančioms trims bendrovėms, kurios 2023 metais kartu fiksavo net 94 proc. iš 68 mln. eurų ikimokestinio pelno, uždirbto Lietuvoje azartinių lošimų rinkoje.

Lietuvos lošimų rinkos bendrosios lošimų pajamos (iš gautų pajamų atėmus išmokėtus laimėjimus) 2021-2022 metais augo nuo 136,2 mln. eurų iki 195,8 mln. eurų, arba 44 proc.  2023 metais bendrosios lošimų pajamos siekė 222,2 mln. eurų – 13,5 proc. daugiau negu 2022 metais.

Lošimų organizatorių pelnas išaugo nuo 39,8 mln. eurų 2021 metais iki 59,9 mln. eurų 2023 metais. 

tv3.lt

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų