Parama iš viso paskirstyta 4523 asmenims, o jos dydis vienam pareiškėjui vidutiniškai siekia nuo 100 iki 1000 eurų.
„Patvirtinę naujas pagalbos priemones, skubame teikti pagalbą individualiai dirbantiesiems, kurių veikla suvaržyta karantino metu ir jie liko praktiškai be jokių pajamų. Ši parama tiesiogiai susieta su sumokėtais mokesčiais – kuo daugiau jų sumokėta, tuo ir paramos suma didesnė. Svarbu ir tai, kad ši subsidija papildo ir Užimtumo tarnybos skiriamą kasmėnesinę išmoką individuliai dirbantiems asmenims, todėl papildoma pagalba šiems žmonėms yra labai reikalinga“, – sako ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė.
Paramą gali gauti asmenys, vykdantys individualią veiklą, kuri įtraukta į karantino metu ribojamų ir netiesiogiai ribojamų ūkinių veiklų sąrašą. Parama savarankiškai dirbantiems pagal pažymą asmenims susieta su 2019 m. apskaičiuotu gyventojų pajamų mokesčiu (GPM), o dirbantiesiems pagal verslo liudijimą – su sumokėto nustatyto fiksuoto dydžio pajamų mokesčio suma.
Parama siekia 100 proc. apskaičiuotos ir (arba) sumokėtos GPM sumos, ne mažiau kaip 100 Eur ir ne daugiau kaip 18 minimalių atlyginimų (MMA) – tai sudaro beveik 11 tūkst. eurų.
Jei veikla buvo vykdoma ir pagal pažymą, ir pagal verslo liudijimą, tuomet paramos dydis bus sumuojamas, bet taip pat negalės viršyti 18 MMA. Subsidiją gali gauti gyventojai, kurie individualiai ar su verslo liudijimu dirbo ne trumpiau kaip tris mėnesius per pastaruosius metus, o jų pajamos iš kitokios veiklos per 2019 metus neviršijo 12 minimalių algų (7284 Eur). Paraiškas gauti subsidiją reikia pateikti Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) sistemoje „Mano VMI“. Jos priimamos nuo kovo 29 d. iki šių metų birželio 1 dienos.
20 mln. eurų šiai paramos priemonei skirta iš antrojo paramos paketo, kuriame taip pat – jau teikiamos darbuotojų testavimo ir turgavietės mokesčio kompensacijos bei greitu metu startuosiančios subsidijos labiausiai nuo pandemijos nukentėjusioms įmonėms.
Ekonomikos ir inovacijų ministerija iki balandžio 6 dienos patvirtino 33,32 mln. eurų dydžio subsidijas nuo karantino suvaržymų nukentėjusiam verslui, taip pat suteikė 21,56 mln. eurų lengvatinių paskolų, dar 1,64 mln. eurų skirta turgavietės mokesčio kompensacijoms. Bendra šių priemonių suma siekia 56,5 mln. eurų.