Šiaurės Afrikos, Japonijos problemos investuotojus į nekilnojamąjį turtą verčia peržiūrėti savo planus ir kreipti akis į brangesnes, bet stabilesnes Europos NT rinkas.
NT ekspertai nė nesiginčija dėl to, kad šiandien investuotojai į NT renkasi šios rinkos stabilumu pasižyminčias šalis – Šveicariją, Italiją, Vokietiją.
Elitinės NT kompanijos „Knight Frank“ atstovo duomenimis, pastaruoju metu saugiausiomis investicijomis į NT tradiciškai laimi Šveicarija. „Tai vienintelė rinka, kuri visada auga, o krizės laikotarpiu jos augimas itin stabilus. Viena iš stabiliausių rinkų jaučiama ir Didžioji Britanija, kuri pirmoji išėjo iš krizės. Be kita ko, pažymima, kad britų NT rinka stabilumu išsiskiria ir pačių giliausių krizių laikotarpiu.
Trečiąją stabilumo vietą ekspertai skiria Prancūzijai, kurioje stokojama pasiūlos, kadangi dėl laisvų sklypų stokos čia jau seniai nieko nestatoma.
Rizikos lyderiai
Ekspertai atkreipia dėmesį ir į rizikingiausias NT rinkas. Tarp tokių šiandien patenka Egiptas, Bulgarija (nežinia kodėl), Italijos Kalabrija, Urugvajus, Tunisas, Tailandas ir dauguma kitų egzotiškų šalių.
Šalys, kurios buvo ganėtinai populiarios iki krizės, pavyzdžiui, Turkija arba Egiptas, ekspertų vertinimu, šiandien ne tokios populiarios. Ir tai suprantama – daug objektų užšaldyta, sudėtinga sutvarkyti dokumentus. Prie „nepatikimų“ NT investicijoms šalių šiandien priskiriamos ne tik Šiaurės Afrikos ir Artimųjų Rytų šalys, bet ir Graikija. Mat investuotojai, prieš pasirinkdami objektą, vertina ne tik šalies politinę padėtį, bet ir infliaciją, kreditavimo galimybes, valstybės skolas ir panašius parametrus.
Ne itin patikimos pastaruoju metu ir investicijos į NT kurortuose, kadangi jos labai jautrios ką tik minėtiems veiksniams: kai tik padėtis šalyje tampa mažiau stabili, tai iškart pajunta būsto rinka, ypač apimanti kurortines vietoves. Tokiu atveju savininkai yra labiau linkę tokio turto atsisakyti, vardan to ryždamiesi net nuostoliams.
Pastaruoju metu investuotojai į NT itin dažnai prisimena paprastą taisyklę: patikimiausia investuoti į rinkas, kurias kontroliuoja valstybė.