• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Šiauliuose be šildymo iki šiol verčiasi beveik 100 daugiabučių. Vieni gyventojai šildymo sezono pradžią nusprendė nukelti patys, kiti namuose šąla dėl techninių nesklandumų. Pastarieji skundžiasi ne tik namuose kaulus veriančiu šalčiu, bet ir pamažu blogėjančia sveikata. Visuomenės sveikatos specialistai įspėja, kad namuose būtina užtikrinti tinkamą mikroklimatą. Tuo tarpu šilumininkai pasakoja, kad iš kitų daugiabučių juos veja patys gyventojai.

REKLAMA
REKLAMA

Dėl šaltų radiatorių - plaučių uždegimas?

Naujienų portalas Etaplius.lt sulaukė ne vieno pasipiktinusio šiauliečio laiško. Skaitytojai skundžiasi, kad jie, nors ir neprašė atidėti šildymo sezono pradžios, tačiau vis dar namuose nejaučia šilumos.

REKLAMA

Skaitytojas Marius pasakojo, kad jo mažametis sūnus pastarąją savaitę sirgo vėjaraupiais, todėl nė nesikėlė iš lovos. Savaitę pataluose išgulėjusiam berniukui vėliau diagnozuotas plaučių uždegimas. Dabar mažametis gydomas ligoninėje.

„Visą savaitę namuose buvo labai šalta. Berniuko kambaryje net per naktį turėjome palikti įjungtą šildytuvą. Vaikas kaip ir pasveiko, bet savaitgalį buvo išvežtas į ligoninę, – Etaplius.lt pasakojo Marius. – Šildymas turėjo būti įjungtas jau penktadienį, bet dar pirmadienį radiatoriai nešilo.“

REKLAMA
REKLAMA

Serga ir dėl šilumos

Šiaulių visuomenės sveikatos centro (ŠVSC) Užkrečiamų ligų profilaktikos ir kontrolės skyriaus vedėja Edita Samulytė Etaplius.lt pasakojo, kad sveikatai didelės įtakos turi ir namuose tvyrantis mikroklimatas. Specialistė pastebi, kad praėjusiomis savaitėmis, kai laikėsi vėsesni orai, sergamumas Šiauliuose šiek tiek padidėjo.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Praėjusią savaitę ŠVSC užregistravo 726 sergamumo ūmiomis viršutinėmis kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI ) atvejus. Iš visų susirgusiųjų ŪVKTI daugiausia serga vaikai iki 18 m. amžiaus (78,6 proc.) – iš jų daugiausia (53,4 proc.) ikimokyklinio amžiaus vaikų.

REKLAMA

„Persirgus užkrečiama liga imuninė sistema nusilpsta, todėl organizmas tampa mažiau atsparus įvairiems virusams. Jeigu namuose šalta, tai dar turi savo įtakos“, – skaitytojo Mariaus atvejį komentavo E. Samulytė.

„Kiekvienais metais gyventojams tenka susidurti su šildymo sezono pradžios problemomis. Vieni nori pradėti anksčiau, kiti delsia. Svarbiausia, kad oro temperatūra namuose arba visuomeninės paskirties patalpose būtų optimali ir atitiktų higienos normas, tai yra butų apie 20 laipsnių šilumos“, – aiškino pašnekovė.

REKLAMA

Specialistė priduria, kad prasidėjus šildymo sezonui žmonės pamiršta vėdinti patalpas. „Visi džiaugiasi, kad šilta, užsidaro langus ir tikisi sveikai gyventi. Ne išvėdintos patalpos arba smarkūs laiko ir kambario temperatūrų skirtumai taip pat dažnai tampa ligų priežastimi“, – teigia E. Samulytė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Gyventojai neįsileidžia šilumininkų

Pirmadienį bendrovė „Šiaulių energija“ buvo gavusi 17 miesto daugiabučių prašymus šildymo sezoną pradėti vėliau. Dar beveik 90 daugiabučių šildymo teks palaukti dėl pačių gyventojų kaltės.

„12-oje miesto daugiabučių yra prakiurę radiatoriai, nebaigtos anksčiau pradėtos šildymo sistemų pertvarkos ir panašiai. 51-am daugiabučiui dar nėra pajungtas šildymas, nes jų šildymo sistemų ir karšto vandens prižiūrėtojai bendrovei nepristatė parengties šildymo sezonui aktų. Dar 21-as daugiabutis, visi – turintys parengties šildymo sezonui aktus, nešildomi, nes mūsų darbuotojai piktybiškai nebuvo įleisti į šių namų šilumos punktus“, – vardija bendrovės „Šiaulių energija“ atstovė spaudai Marina Visockienė.

REKLAMA

Pasak pašnekovės, radiatoriai besiskundžiančių gyventojų butuose gali nešilti dėl kelių priežasčių: galbūt yra gedimų jų šildymo sistemose, gal dieną radiatoriai yra šalti todėl, kad šildymo sistema automatiškai nešyla, kai lauke yra daugiau nei 10 laipsnių šilumos.

„Apie tikrąsias priežastis reikėtų teirautis šių namų šildymo ir karšto vandens sistemų prižiūrėtojų tiesiogiai, nurodant ne tik namo, bet ir konkretaus buto numerį, taip bus paprasčiau surasti problemos sprendimą“, – patarė M. Visockienė

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų