• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kauno apygardos teismas atmetė apeliacinį Marijampolės regiono aplinkos apsaugos departamento (MRAAD) ir bendrovės „Saerimner” skundą ir konstatavo, kad Jusevičių kaime (Kalvarijos raj.) esančioje „Saerimner” valdomoje kiaulių fermoje ūkinė veikla negali būti tęsiama. „Saerimner” sprendimą skųs ir inicijuos investicinį ginčą prieš Lietuvą.

REKLAMA
REKLAMA

Teismas nurodė, kad „Saerimner” turi nutraukti Jusevičiuose esančių kiaulininkystės kompleksų, veikiančių nuo 1976–ųjų, veiklą, nes veiklą leidžiantį Taršos integruotos prevencijos ir kontrolės (TIPK) leidimą prieš septynerius metus MRAAD išdavė neteisėtai.

REKLAMA

Keli piliečiai, įsigiję žemių ir apsigyvenę šalia jau veikiančios kiaulių fermos, į teismą gindami viešą interesą kreipėsi praėjus daugiau nei 4 metams.

„Saerimner” atstovai pastebi, kad pagal įstatymus TIPK leidimai gali būti skundžiami per vieną mėnesį nuo išdavimo.

190 mln. litų Lietuvoje investavusi bendrovė, gelbėdama savo investicijas, kreipsis į Lietuvos Aukščiausiąjį teismą ir kartu inicijuos investicinį ginčą, kuriame reikalaus atlyginti nuostolius iš valstybės.

REKLAMA
REKLAMA

„Po Kauno apygardos teismo sprendimo įsigalėjo pirmos instancijos teismo sprendimas nutraukti fermos veiklą – tai reiškia, kad yra realus nuostolių atsiradimo pagrindas, – pasakojo bendrovės advokatas Mindaugas Žolynas. – Viename ginče dalyvauja Lietuviška bendrovė, o investiciniame – akcininkai.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tiksli investicinio ginčo suma, pasak advokato, dar nėra aiški, tačiau pernai metų rudenį ji siekė 98 mln. litų, panaši turėtų būti ir šiemet. Skaičius dar turi patvirtinti vertintojai. „Saerimner” sprendimą skųs kasacine tvarka.

REKLAMA

„Daugiau nei trisdešimt metų veikiantį Jusevičių kiaulių auginimo kompleksą „Saerimner” įsigijo 2006 m. kartu su galiojančiu TIPK leidimu. Teismas konstatavo, kad šį leidimą ankstesniems fermos valdytojams institucijos išdavė remdamosis melagingais tuometinių savininkų pareiškimais. Tame procese „Saerimner” net nedalyvavo. Tačiau dabar dėl to nukenčiame būtent mes – kaimo vietovėje veikiantis verslas”, – komentuodamas sprendimą sakė „Saerimner” generalinis direktorius Saulius Leonavičius.

REKLAMA

13 metų Lietuvoje veikiančiai „Saerimner” priklauso 11 kiaulininkystės kompleksų, kuriuos kompanija modernizavo įsigijusi senas apleistas tarybines fermas arba jau veikiančius kompleksus.

Įmonėje dirba apie 450 darbuotojų, daugiausia – kaimo vietovėse. Nuo įsikūrimo Lietuvoje „Saerimner” yra investavusi apie 190 mln. litų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų