• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Rusijos bankai ruošiasi vis labiau įsitvirtinti Centrinėje ir Rytų Europoje, pasinaudodami nuo finansinės krizės nukentėjusių vakarų institucijų silpnumu, rašo „Financial Times“.

REKLAMA
REKLAMA

Antro pagal dydį Rusijos banko VTB vadovas Andrejus Kostinas teigė, kad jo strategija buvo sukurta atsižvelgianti į tokių bankų kaip „Santander“ ir „Citigroup“ augimą.

REKLAMA

„Mes vystysimės natūraliai, tačiau matydami geras galimybes mes ketiname pirkti, – sakė jis. – Mūsų dėmesys pirmiausiai yra Rusija, toliau seka Nepriklausomų valstybių Sąjungos (NVS) šalys.“

Nors A. Kostinas nemano, kad plėtra į Vakarus yra gera idėja, tačiau didžiausias Rusijos bankas „Sberbank“ yra svarstęs sandorių galimybes Austrija. Analitikų manymu, Austrijos bankai yra vieni silpniausių visoje Europoje ir yra nemaža tikimybė, kad kai kurie iš jų neišlaikys kitą mėnesį atliekamo bankų streso testo.

REKLAMA
REKLAMA

Didžioji dauguma Rytų Europos bankų priklauso Vakarų Europos finansinėms institucijoms, kurios smarkiai nukentėjo nuo pasaulinės finansų krizės.

„Sberbank“, kuris praeitą mėnesį patvirtino savo susidomėjimą įsigyti Austrijos „Volksbank International“ banką, neseniai į savo vadovų tarybą priėmė Italijos banko „UniCredit“ vadovą Alessandro Profumo. Šaltinių teigimu, A. Produmo svarsto galimybes praplėsti „Sberbank“ banko veiklą Rytų Europoje, daugiausiai dėmesio skiriant Baltijos šalims ir Kazachstanui.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Sberbank“ ketina pasinaudoti Austrija kaip tramplinu. Bankas taip pat svarsto galimybę skirti kapitalo dalį kitam Austrijos bankui „Raiffeisen Bank International“.

Nepriklausomos Rusijos bankų reitingų agentūros „RusRating“ vadovas Richardas Hainsworthas perspėjo, kad bet koks „Sberbank“ įsigijimas gali užsitęsti.

REKLAMA

„Rusijos vyriausybė turės patvirtinti šį sprendimą ir tai bus nemažai laiko atimantis biurokratinis procesas, – sakė jis. – Tačiau tai kažkada gali nutikti.“

„Sberbank“ ir VTB bankai, kurių didžioji dalis akcijų paketo priklauso Rusijos vyriausybei, pripažįsta, kad Rusijos istorija politiškai apsunkins plėtros galimybes Rytų Europoje, ypatingai Lenkijoje.

REKLAMA

Kai kurie didžiausi Lenkijos bankai yra valdomi nuo krizės nukentėjusių institucijų, tokių kaip Belgijos KBC, Nyderlandų ING ar Portugalijos „BCP Millenium“. Airijos bankas „Allied Irish“ praėjusiais metais savo Lenkijoje valdomą turtą buvo priverstas parduoti „Santander“ bankui.

Analitikai prognozuoja, kad šiais metais Rytų Europos bankai turėtų smarkiai pagerinti savo finansinius rodiklius. Teigiama, kad kai kurie iš jų savo paskolų skaičių gali padidinti iki 15 proc., lyginant su tuo, kuris buvo iki krizės.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų