„Eni“ patvirtina, kad „Gazprom“ šiandien paskelbė apie ribotą dujų tiekimo sumažinimą, sieksiantį apie 15 proc.“, – naujienų agentūrai AFP pranešė bendrovės atstovas spaudai.
„Šiuo metu apie tiekimo sumažinimo priežastis nepranešta“, – pridūrė jis, pažymėjęs, kad Eni „nuolat stebi situaciją“.
Antradienį „Gazprom“ pranešė, kad sumažins paros dujų tiekimą „Nord Stream“ dujotiekiu į Vokietiją dėl Vokietijos bendrovės „Siemens“ atliekamų kompresorių blokų „remonto“.
Italija didžiąją dalį gamtinių dujų perka iš užsienio, o daugiau nei 40 proc. jos importuojamų dujų yra iš Rusijos.
Tačiau nuo tada, kai Rusija įsiveržė į Ukrainą, o Vakarų šalys paskelbė precedento neturinčias sankcijas Maskvai, Italija deda pastangas sumažinti šią priklausomybę ir kartu užtikrinti, kad turėtų pakankamai dujų šalies poreikiui patenkinti.
Maskva pareikalavo, kad klientai iš „nedraugiškų šalių“, įskaitant ES valstybes nares, mokėtų už dujas rubliais, taip siekdama išvengti Rusijos centriniam taikomų bankui finansinių sankcijų.
„Eni“ gegužę pranešė atidariusi sąskaitas eurais ir rubliais, kad galėtų sumokėti už rusiškas dujas, taip vykdydama Maskvos reikalavimus, tačiau tvirtino, kad toks žingsnis buvo žengtas laikantis sankcijų.
Maskva prarado keletą Europos dujų klientų dėl savo reikalavimų mokėti rubliais, įskaitant Lenkiją, Bulgariją, Suomiją ir Nyderlandus.
Kitos ES šalys taip pat stengiasi sumažinti savo priklausomybę nuo rusiškos energijos, tačiau nepasiekė susitarimo dėl gamtinių dujų embargo įvedimo, nes kelios valstybės narės yra labai priklausomos nuo energijos tiekimo iš Rusijos.
Italijos ministras pirmininkas Mario Draghi (Marijus Dragis) antradienį lankydamasis Jeruzalėje pareiškė, kad Italija ir Izraelis „bendradarbiauja dėl Viduržemio jūros rytinės dalies dujų išteklių naudojimo ir atsinaujinančios energijos plėtros“, siekdami sumažinti priklausomybę nuo rusiškų dujų.