Sujungus Ūkio banką ir „Šiaulių banką", būtų sukurtas gana rimtas konkurentas skandinavų bankams, todėl visi eVersus kalbinti finansų analitikai pasisako už tokią sąjungą ir avansu tai vadina „sveiku sandoriu". Lietuvos bankas šiuo klausimu visiškai nesileidžia į kalbas, tačiau eVersus šaltiniai teigia, kad šio sudėtingo plano - sujungti du bankus, kurie rinkoje kartais dar vadinami kišeninių pažinčių bankais, autorystė priklauso būtent Lietuvos bankui. Jis pagrindinį vaidmenį šiame procese yra patikėjęs Europos rekonstrukcijos ir plėtros bankui (ERPB), kuris nuo 2005 metų yra didžiausias „Šiaulių banko" akcininkas.
Neoficialiai buvo teigiama, kad dviejų bankų jungtuvės turėtų būti pradėtos dar iki 2012 metų pabaigos.
eVersus pašnekovai primena ir tai, kad iš bankrutavusio „Snoro" parduodamo turto kol kas parduoti tik vadinamieji snoriukai, o juos nupirko „Lietuvos paštas". Jis atlieka kai kurias finansines operacijas ir turi ambicijų jas tobulinti, tačiau mažai tikėtina, kad jis galėtų tapti ir Ūkio banko pirkėju, nes iki tikros bankinės veiklos „Lietuvos paštui" dar toli.
ERPB neteikia subsidijų, bet gali susivilioti bankų susijungimu, po kurio būtų sukurtas naujas stiprus lietuviškas bankas. Jis galėtų turėti nepriklausomą valdybą ir būtų patrauklus ne tik Lietuvos rinkoje.
Scenarijus sujungti Ūkio banką su „Šiaulių banku" realiai pajudėtų, jei, eVersus šaltinių teigimu, pagrindinį vaidmenį prisiimtų ERPB. Jis yra „Šiaulių banko" didžiausias akcininkas, todėl yra suinteresuotas stabilia šalies finansų sistema. Todėl logiška manyti, kad ERPB galėtų dalyvauti sprendimuose, padėsiančiuose užtikrinti, kad Lietuvoje nebūtų antrojo „Snoro". Be to, ERPB jau turi patirties Latvijoje, kur šios šalies Vyriausybės prašymu sėkmingai restruktūrizavo „Parex banka".
Finansų analitikai skaičiuoja, kad naujasis bankas, pavyzdžiui, pagal bendrus indėlius tai būtų trečias didžiausias bankas po SEB ir „Swedbank", o pagal paskolas - penktas Lietuvos bankinėje sistemoje. Būtų galima pasiekti labai daug sinergijos, nes abu bankai užsiima smulkaus ir vidutinio verslo finansavimu bei turi neblogą aptarnavimo tinklą Lietuvoje, kurį būtų galima jungti ir naikinti tuos skyrius, kurie dubliuojasi, rašo eVersus.