Sigitas Mankus kartu su Kauno technologijos universiteto mokslininkais - inžinieriais Justinu Urbaičiu ir Vidu Raudoniu ėmėsi tris mėnesius trukusio ambicingo darbo. Sukurti pirmąjį Lietuvoje roboto floristo prototipą, kuris gebėtų savarankiškai suformuoti tikrą gyvų gėlių puokštę.
Robotas turėtų būti nebrangus, jo gamybai turi būti panaudoti standartiniai lengvai prieinami sprendimai, t.y., elektriniai varikliai, jutikliai ir programuojami mikroprocesoriai. Pasak Sigito Mankaus, robotas buvo kurtas labiau dėl įdomumo nei dėl naudos.
„Tas robotas pas mus parduotuvėje tarp gėlių veikiantis, jis paima gėlę ir įsmeigia ją į vazonėlyje paruoštą oazę. Paskui pasuka ją ir taip susiformuoja iš 24 gėlių puokštę. Šiaip tai padėt nepadeda, bet linksma, ateina, visi šypsosi. Robotas kol kas grubokai dirba, jeigu netyčia pasitaikys kreiva gėlytė, jis gali nepataikyti jos įdėti į tam tikrą vietą, gali ir dvi jas paimti, taip, kad tobulinti jį dar reikia“, - pasakojo S. Mankus. „Kad atsipirktų šitas robotas, puokštes reikės pardavinėti 200 metų“, - juokėsi idėjos iniciatorius.
Sukurtas roboto floristo prototipas, tai robotinė sistema, kuri sugeba be žmogaus įsikišimo suformuoti gyvų gėlių puokštę. Sistemą sudaro: roboto ranka, padėties jutikliai ir dedikuota programinė įranga. Robotas septynių variklių ranka formuoja puokštę, komponuodamas ją, glaudžiant vazonėlyje žiedą prie žiedo tam tikra iš anksto užkoduota tvarka.
Roboto valdymo programa žino, kurioje vietoje randasi žiedas ir kurioje puokštės vietoje tas žiedas turi atsirasti. Ilgainiui atlikęs visą puokštės gamybos procesą robotas sustoja ir laukia naujos komandos. Ateityje roboto floristo dar laukia keli techniniai virsmai.
Robotas bus aprūpintas specialia jutiklių matrica, kuria bus galima nustatyti ar žiedas yra paruoštas komponavimui, kompiuterine rega, kuria bus galima kurti puokštes iš skirtingų spalvų žiedų.
„Maniau ,kad sukūrus robotą reikės atsisakyti pusės darbuotojų , bet klydau, pasirodo robotui prižiūrėti reikės papildomų 2 darbuotojų . Ateičiai planuoju sukurti robotą kuris rytais begiotų už mane po 10 kilometrų, nebijotų šalto dušo bei keptų liekninačią kiaušinienę“, - juokavo S. Mankus.