• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

„Jei ketinate apsilankyti muzikos festivalyje „Jaunas kaip Vilnius“ ir išeiti kiek anksčiau už daugelį kitų dalyvių, greičiausiai galėsite nemokamai pasiimti skėčių“, – sako vilnietė Evelina.

„Jei ketinate apsilankyti muzikos festivalyje „Jaunas kaip Vilnius“ ir išeiti kiek anksčiau už daugelį kitų dalyvių, greičiausiai galėsite nemokamai pasiimti skėčių“, – sako vilnietė Evelina.

REKLAMA

Jau šį ketvirtadienį (liepos 25 d.) Vingio parke Vilnius švęs savo 701-ąjį gimtadienį, kurio pagrindinė žvaigždė – pasaulinio garso atlikėja Rita Ora.

Kadangi festivalis – nemokamas, tikimasi sulaukti panašaus skaičiaus svečių, kiek jų buvo ir pernai (apie 73 tūkst.).

Tad galima numanyti, kad iš tokios galybės renginyje apsilankysiančių žmonių bent dalis nepatikrins ar neatsimins jame galiosiančių taisyklių, draudžiamų daiktų, kuriuos atsinešus teks palikti prie įėjimo.

Įspėja dėl lietaus ir „nemokamų skėčių“

Pasak skaitytojos Evelinos (tikras vardas ir pavardė – redakcijai žinomi), kai renginys – nemokamas, dažnai būna taip, kad į jį tenka užsukti neplanuotai, pvz., pakeliui iš darbo, kai pakviečia draugai ir pan.

REKLAMA
REKLAMA

Vis tik planuojantiems dalyvauti minėtame festivalyje mergina patarė nekartoti jos klaidų ir prieš vykstant į renginį atidžiai perskaityti jo taisykles.

REKLAMA

„Taip jau yra, kad Lietuvoje retai kada išeisi iš namų be skėčio, nes bet kada gali užklupti lietus. Tad skėtį rankinėje nešiojuosi beveik visur ir visada.

O tada apsauga jį liepia tiesiog numesti ant žemės į bendrą, milžinišką lietsargių krūvą, kitaip neįleis į renginį. Taip ir išėjo, kad vien per šiuos Vilniaus gimtadienio koncertus esu praradusi du savo skėčius, kurių koncerte net nebūčiau išsitraukusi“, – pasakojo Evelina.

Ji teigė suprantanti šį draudimą, bet neslėpė, kad tikrai nemalonu palikti savo daiktą bendroje krūvoje, nesaugomą, žinant, kad po renginio jo tikrai ten neberas.

REKLAMA
REKLAMA

„Nė karto nesu atsiėmusi savo skėčio – po renginio žmonės eina ir ima juos nemokamai. Tai ir aš abu kartus išsirinkau kažkieno skėtį iš likusių – o ką daryti? Tad noriu įspėti ir priminti: net jei rodo lietų – skėčių neimkite!“ – rašė vilnietė.

Ir tikrai, bent jau kol kas, ketvirtadienį Vilniuje protarpiais yra prognozuojamas lietus tarp 15 ir 21 val., kai kur ir su perkūnija. O koncertai vyks nuo 16 val. iki maždaug vidurnakčio.

Kodėl draudžiami skėčiai ir kiti daiktai?

Savivaldybės viešosios įstaigos „Go Vilnius“ vadovė Dovilė Aleksandravičienė pabrėžė, kad tokia praktika dėl skėčių yra taikoma visame pasaulyje.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ji aiškino, kad skėčiai yra draudžiami dėl poros priežasčių: jie renginyje gali užstoti vaizdą ir būti panaudoti kaip ginklas.

„Visų taisyklių tikslas – užtikrinti saugumą, todėl jų keisti neplanuojama. Be to, užtikrinti renginio dalyvių ir kitų asmenų saugumą mus įpareigoja ir Vilniaus miesto savivaldybės išduotas leidimas renginiui.

Vadovaujantis juo, teisės aktais ir pasauline tokio dydžio renginių praktika ir yra sudaromas draudžiamų daiktų sąrašas. Dedame visas pastangas informuoti žmones, kad atvykę į renginį jie žinotų, ko tikėtis, ir šių daiktų nesineštų“, – komentavo D. Aleksandravičienė.

REKLAMA

Kaip skelbiama „Go Vilnius“ svetainėje, be skėčių į renginį nebus galima atsinešti ir vėliavų, plakatų ar kitų panašių daiktų, kurie gali trukdyti kitiems lankytojams.

Taip pat nebus leidžiamos stovyklavimo ar kitos sulankstomos kėdės, dviračiai, riedlentės, paspirtukai ir kitos transporto priemonės.

Pašnekovės aiškinimu, jie bus draudžiami dėl planuojamo didelio žmonių srauto, kurio judėjimas būtų apsunkintas, jei šios priemonės būtų naudojamos.

REKLAMA

Ji paminėjo, kad renginyje nebus leidžiami dronai bei kita nuotoliniu būdu valdoma technika, ir pridūrė, kad nuo 2019 m., Europos Komisijos sprendimu, dronams yra draudžiama skraidyti virš žmonių sambūrių:

„Remiantis Oro navigacijos pranešimu, liepos 25 d. virš Vingio parko teritorijos nebus leidžiama skraidyti dronams, bepiločiams orlaiviams, oro balionams bei parasparniams, išskyrus renginio organizatorių dronus.“

Kviečia atsinešti gertuves, maisto ir atvykti su gyvūnais

D. Aleksandravičienė paminėjo, kad dėl žmonių saugumo Vilniaus miesto tarybos sprendimu yra numatytas įvairių ginklų, alkoholio, narkotikų ir stiklinės taros (kuri taip pat gali būti panaudota žmonių sužalojimui) draudimas renginiuose.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Tačiau bus leidžiamos ir netgi labai skatiname atsinešti savo gertuves, nes festivalio metu veiks net septynios nemokamo vandens stotelės. Taip pat bus leidžiama atsinešti savo maisto“, – atkreipė dėmesį pašnekovė.

Taip pat, skirtingai nuo kitų renginių, čia bus leidžiama atsivesti gyvūnus, jei šeimininkai nuspręs, kad tokio masto renginyje jie jausis saugiai.

Atstovės teigimu, pastarieji du „Jaunas kaip Vilnius“ festivaliai parodė, kad jame lankosi daugybė šeimų su vaikais, senjorų, jaunimo, pozityviai nusiteikusių dalyvių.

REKLAMA

Tad elgesio taisyklės renginyje, pasak D. Aleksandravičienės, yra bendražmogiškos: gerbti save, kitus ir aplinką.

Vis tik ji pripažino, kad tokio dydžio renginiuose pavienių incidentų nutinka, tačiau yra dedamos visos pastangos, įskaitant minėtus draudimus, kad rizika jiems įvykti būtų mažinama iki minimumo:

„Renginyje dirbs policijos pareigūnai, viešosios tvarkos pareigūnai, Lietuvos šaulių sąjungos savanoriai ir apsaugos tarnybos darbuotojai.“

Bus prekiaujama stipresniu alkoholiu?

Tv3.lt portalas primena, kad nuo šios vasaros (birželio 1 d.) įsigaliojo alkoholio pardavimą renginiuose lengvinančios įstatymo pataisos, mažinančios administracinę naštą ir gerinančios konkurencines sąlygas.

REKLAMA

Taigi mugėse, parodose ir kituose masiniuose renginiuose (pvz., festivaliuose, koncertuose) verslininkai jau gali prekiauti alkoholiniais gėrimais, siekiančiais 15 laipsnių.

T. y.: vynu, putojančiu vynu, silpnais alkoholiniais kokteiliais, midumi.

O iki tol buvo leidžiama prekiauti tik alumi ir sidru, kurių stiprumas negalėjo viršyti 7,5 laipsnio.

„Kitose šalyse yra priimtinas ir stipresnių gėrimų leidimas. Iš principo, mes esam laisvi žmonės, gyvenam laisvoje šalyje daug metų.

Renginio dalyviai turės didesnį pasirinkimą ir laisvę rinktis. Tai yra svarbiausia“, – naujienų portalui tv3.lt yra sakęs festivalių organizatorius Algirdas Barniškis-Blėka.

Atgrasu eiti į aptvarą. Dažniausiai grėsmės minioje kyla dėl priverstinio įspraudimo į ribotas erdves. Liksiu išorėje.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų