• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Ketvirtadienis pasaulinėje valiutų rinkoje buvo įspūdinga diena. JAV doleris ir Japonijos jena stipriai brango visų pagrindinių valiutų atžvilgiu. Tačiau JAV doleris stiprėjo ne todėl, kad šiandien tikimasi sulaukti itin gerų JAV darbo rinkos duomenų. Atvirkščiai, investuotojus kaustė nerimas ir jie traukėsi iš rizikingesnėmis laikomų pozicijų.

REKLAMA
REKLAMA

Rinkose ir toliau tvyro daug abejonių dėl Graikijos ir jai savo problemomis giminingų šalių (Ispanija, Portugalija) likimo. Europos Sąjunga (ES) nesugebėjo nuraminti rinkos dalyvių Graikijos atveju, o galinčios išlįsti kitų šalių problemos baugina investuotojus. Tačiau, jei ES elgtųsi panašiai, kaip Jungtinių Arabų Emyratai gelbėdami Dubajų, tuomet eurui tai būtų rimta pagalba. Iki šiol dažnai diskutuojama tema buvo JAV deficitas, tačiau vis daugiau dėmesio skiriama ir euro zonos šalių neigiamiems balansams.

REKLAMA

Sunkumai, užklupę euro zonos šalis ko gero, koreguos ir Europos centrinio banko (ECB) veiksmus. Iki šiol buvo manoma, kad Europoje bazinės palūkanos galėtų būti didinamos pirmiau nei JAV ar D. Britanijoje. Visgi dabartinė situacija verčia persvarstyti tikimybes. Sugriežtėjęs skolinimasis tik dar labiau sukomplikuotų skolų liūnuose įklimpusias valstybes. Pirmieji ECB monetarinės politikos griežtinimo žingsniai kuriam laikui gali būti atidėti.

REKLAMA
REKLAMA

Vakar įvykę ECB ir Anglijos bei centrinių bankų posėdžiai didelių staigmenų nepateikė. Palūkanos D.Britanijoje ir euro zonoje liko nepakeistos – atitinkamai 0.50 proc. ir 1.0 proc. D.Britanijos vykdoma aktyvų supirkimo programa taip pat nebuvo padidinta (200 mlrd. svarų). Pasak ECB vadovo J.C. Trichet, euro zonos ekonomikos atsigavimas tikriausiai bus nelygus, o prognozė nėra aiški.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Europos ir JAV akcijų rinkos indeksai smuko žemyn. Dow Jones ir S&P500 krito atitinkamai 2.61 proc. ir 3.11 proc. Naftos žaliavos (WTI) kaina staigiai nusileido iki 73.4 JAV dolerių už barelį, aukso uncija atpigo net 4.1 proc. iki 1063.43 JAV dolerių.

REKLAMA

Euro ir JAV dolerio valiutų poros kursas ketvirtadienį nusileido 1.21 proc. iki 1.3724 lygio. Vokietijos gamyklų užsakymai smuko 2.3 proc., nors buvo lauktas 0.2 proc. augimas. Naujų JAV bedarbių paraiškų skaičius siekė 480 tūkst. ir buvo didesnis nei prognozuotas (461 tūkst.).

Didžiosios Britanijos svaro ir JAV dolerio kursas krito 0.88 proc. iki 1.5751 lygio. D.Britanijos būto kainos augo septintą mėnesį paeiliui. Halifax indeksas pasistiebė 0.6 proc., nors buvo tikėtasi 0.9 proc. kainų augimo. Nors Anglijos centrinis bankas nepadidino aktyvų supirkimo programos, tačiau kategoriško pareiškimo, kad ateityje to nebus daroma nesulaukta. Visgi porą labiausiai veikė bendros rinkos nuotaikos bei rizikos vengimo faktorius.

REKLAMA

JAV dolerio ir Japonijos jenos kursas smuko beveik 2.20 proc. iki 88.98 lygio. Penktadienį ryte kursas atšoko iki 89.65. Kapitalo pasitraukimas iš pajamingesnių ir rizikingesniais laikomų aktyvų sustiprino Japonijos jeną prieš visas valiutas. Ypatingai jena ženkliai brango prieš Australijos bei N.Zelandijos dolerius.

Šiandien makroekonominių rodiklių kalendoriuje didžiausias dėmesys bus skiriamas JAV darbo rinkos duomenims. Prognozuojama, kad JAV darbo vietų skaičius ne žemės ūkio sektoriuje padidėjo 10 tūkst. Taip pat svarbių naujienų tikėtina sulaukti ir iš šiandien prasidedančio G7 susitikimo.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų