Apie 40-50 tūkst. iš 200 tūkst. įmonių jau ne vienerius metus Registrų centrui apskritai neteikia jokių duomenų.
„Finansinių ataskaitų teikimas turi būti įprasta juridinių asmenų higiena, nes ataskaitų nepateikimas ar vėlavimas tai padaryti gali turėti ne tik neigiamų pasekmių įmonės ar organizacijos reputacijai, tačiau ir teisinių pasekmių jos vadovui“, – pranešime sako Registrų centro Registrų tvarkymo direktorius Kazys Maksvytis.
Pasak jo, ataskaitų iki šiol dar nepateikusių įmonių vadovams ketinama elektroniniais laiškais išsiųsti priminimus.
Daugiausiai finansinių ataskaitų, kaip įprasta, pateikė uždarosios akcinės bendrovės – daugiau kaip 55 tūkst. (beveik 10 proc. daugiau nei pernai), mažosios bendrijos – beveik 13 tūkst. (1,5 karto daugiau), asociacijos – apie 5,7 tūkst. (10 proc. daugiau), viešosios įstaigos – beveik 3,7 tūkst. (20 proc. daugiau).
K. Maksvytis pastebi, šiemet Registrų centras suintensyvino ataskaitų neteikiančių neveikiančių juridinių asmenų likvidavimo ir išregistravimo procesus.
„Vien per šiuos metus likvidavimo procedūra pradėta beveik 10 tūkst. juridinių asmenų. (...) Tikimės, kad ilgainiui pavyks „išvalyti“ Juridinių asmenų registrą nuo tokių neveikiančių juridinių asmenų ir tai leis turėti tikslesnį vaizdą apie šalyje veikiančias įmones ir jų veiklą“, – teigia jis.
Finansinės ataskaitos aktyviausiai teikiamos gegužės-birželio mėnesiais.