• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Pajamų deklaracijas gyventojams reikia pateikti iki gegužės 2 dienos, tačiau nebūtinai visiems. Kiti turi net penkerių metų laikotarpį.

32

Pajamų deklaracijas gyventojams reikia pateikti iki gegužės 2 dienos, tačiau nebūtinai visiems. Kiti turi net penkerių metų laikotarpį.

REKLAMA

Lietuvos buhalterių ir auditorių asociacija paragino nepanikuoti ir neskubėti pildyti metinės gyventojų pajamų deklaracijos. Pastebėta, kad jei deklaracija pildoma ne dėl mokesčių sumokėjimo, o dėl gyventojų pajamų mokesčių permokos susigrąžinimo, laiko yra iki 2022 metų gegužės mėnesio.

Asociacija pastebi, kad net jei deklaracija bus pateikta su klaidomis, ją galima taisyti penkis metus be jokių apribojimų. Tuo tarpu Norvegijoje, už deklaracijos taisymus reikėtų susimokėti papildomai.

Kas gali susigrąžinti permoką?

Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) Mokestinių prievolių departamento direktorės pavaduotoja Inga Gedminienė patikina, kad tie, kas pretenduoja į permoką, ją gali susigrąžinti per penkis metus. Pasak jos, tereikia teisingai užpildyti atitinkamų metų pajamų deklaraciją. Taigi, tiems gyventojams, kurie gali susigrąžinti GPM permoką, nebūtina skubėti deklaruoti pajamų iki gegužės 2 dienos.

REKLAMA
REKLAMA

„GPM permoką gali susigrąžinti gyventojai, kuriems pritaikytas ne visas neapmokestinamų pajamų dydis (NPD) ar papildomas NPD už vaikus. Taip pat asmenys, kurie praėjusiais metais mokėjo įmokas už iki 2008 m. gruodžio 31 dienos paimtą būsto paskolą, už gyvybės draudimą, įmokas į pensijų fondus ar pirmąsias studijas aukštojoje mokykloje“, – komentuoja specialistė.

REKLAMA

Tuo tarpu pateikti deklaracijas turi tie gyventojai , kurie pernai vykdė įregistruotą individualią veiklą, turėjo verslo liudijimus, pardavė tris metus neišlaikytą nuosavybėje transporto priemonę ar dešimt metų neišlaikytą nuosavybėje nekilnojamąjį turtą, gavo palūkanų už paskolas iš bankų, įmonių, didesnes nei 500 eurų palūkanas už indėlius ir ne nuosavybės vertybinius popierius pagal sutartis, sudarytas nuo 2014 m., gavo nuomos pajamų iš gyventojų, iš artimųjų gavę didesnes nei 2500 eurų dovanas (piniginių ar kilnojamaisiais daiktais) arba didesnes nei 2500 eurų dovanas iš kitų gyventojų, gavę bet kokių pajamų iš užsienio valstybės ir pan.

REKLAMA
REKLAMA

Deklaruoti pajamas turi ir tie, kuriems buvo pritaikytas per didelis neapmokestinamasis pajamų dydis (NPD), ir dėl to privalantys sumokėti dalį gyventojų pajamų mokesčio.

Kaip ir kasmet, pajamas deklaruoti turi gyventojai, ėję Gyventojų turto deklaravimo įstatyme nurodytas pareigas, ir jų sutuoktiniai.

Priminimai siunčiami ir neatsiėmusiems permokos

Tiesa, priminimų apie pateikiamą pajamų deklaraciją gali susilaukti ne tik skolingi asmenys. Pernai VMI pirmą kartą 39 tūkst. Lietuvos gyventojų informavo apie tai, jog 2017 metų pradžioje jie nepasinaudojo galimybe ir nesusigrąžino jiems priklausančios gyventojo pajamų mokesčio permokos.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„VMI pažymi, kad asmeninius pranešimus apie galimybę susigrąžinti permoką išsiuntė elektroniniu būdu į tuos elektroninio pašto adresus, kuriuos gyventojai yra nurodę Elektroninio deklaravimo sistemoje ar Mano VMI. Sulaukę VMI pranešimo į savo elektroninio pašto dėžutę, gyventojai turėtų prisijungti prie EDS, ten patvirtinti visiškai užpildytą preliminarią pajamų deklaraciją.

REKLAMA

Po siųstų pranešimų šiek tiek daugiau apie 17 tūkst. šalies gyventojų (iš 39 tūkst. Lietuvos gyventojų, kurie gavo minėtus pranešimus) pasinaudojo galimybe susigrąžinti permoką. Jie susigrąžino 2 mln. eurų“, – patvirtina Inga Gedminienė.

Iki balandžio 13 dienos savo pajamų deklaracijas pateikė jau beveik 865 tūkst. gyventojų.

Tuo tarpu GPM permoka grąžinta apie 135 tūkst. gyventojų. Grąžinta suma siekia beveik 21,5 mln. eurų.

REKLAMA

„Kaip ir kasmet, GPM permokos grąžinamos iki liepos 31 dienos gyventojams, kurie deklaracijas pateikė laiku ir jas užpildė be klaidų, o jų pateikti duomenys sutampa su VMI turimais duomenimis. Sistema sąrašus sudaro atsitiktine tvarka. Pavedimus į gyventojų sąskaitas VMI atlieka kiekvieną darbo dieną, atsižvelgdama į savivaldybių biudžetų pajamas“, – prideda I. Gedminienė.

VMI skaičiuoja, kad daugiau nei 144 tūkst. gyventojų už 2017 m. mokestinį laikotarpį turės sumokėti apie 45 mln. eurų. Tiesa, šie duomenys dar keisis, nes iki pateikimo termino (gegužės 2 d.) VMI dar tikisi gauti virš 360 tūkst. pajamų deklaracijų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų