• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Rinka į Ūkio banko veiklos sustabdymą reaguoja ramiai, o labiausiai tikėtinas Ūkio banko restruktūrizavimo variantas – dalį šio banko perduoti kitai finansų institucijai, teigė Lietuvos banko ekonomistas Raimondas Kuodis.

REKLAMA
REKLAMA

„Nieko ypatingo finansų sektoriuje nevyksta. Finansų srauto pobūdis iš esmės nėra pakitęs“, – spaudos konferencijoje sakė Raimondas Kuodis.

REKLAMA

Pasak jo, įmonės į Ūkio banko veiklos sustabdymą reaguoja santūriai, panašiai kaip „Snoro“ bei kredito unijų veiklos sustabdymo atveju. Finansų sistemoje indėlių padaugėjo net 60 mln. litų.

Ūkio banke buvo laikyta 2,6 mlrd. litų apdraustų indėlių. Lietuvos bankas teigia, kad 99,7 proc. indėlių bus atgauti.

Paklaustas, kokiose yra Ūkio banko sujungimo su Šiaulių banku galimybės, R. Kuodis sakė, kad tokios kalbos vyko jau seniai.

REKLAMA
REKLAMA

„Šis variantas – labiausiai tikėtinas, – sakė R. Kuodis. – Geriausias būdas būtų išsaugoti didžiąją dalį banko, sakykime, perduodant banko dalį kitai finansų institucijai. Kas konkrečiai perims banką – pamatysime.“

Formaliai nuspręsti, koks bus konkretus planas, turės laikinasis Ūkio banko administratorius, buvęs ūkio viceministras Adomas Audickas. Pasak R. Kuodžio, administratoriaus išvadų tikimasi sulaukti artimiausiomis dienomis, o alternatyvos dėl Ūkio banko restruktūrizavimo greičiausiai bus pradėtos svarstyti jau savaitgalį.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Primename, kad Lietuvos bankas, siekdamas apsaugoti turtą ir įvertinti banko būklę, antradienį apribojo Ūkio banko veiklą ir skyrė laikinąjį administratorių.

Lietuvos bankui administratorius išvadą dėl banko veiklos atkūrimo galimybių ir būdų privalo pateikti ne vėliau kaip per 6 dienas, kai buvo priimtas nutarimas. Kol nebus priimti sprendimai dėl veiklos tęstinumo, bankas finansinių paslaugų (įskaitant lėšų išdavimą) neteiks.

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų